şükela:  tümü | bugün
  • başrollerinde bay bebek in oynadığı film.
    en azından filmdeki bebek jenerikte öyle geçmekte. şuan 50 küsür yaşında olmalı...
  • az önce star tv'de yayınlanmış olan ve bu vesileyle benim de izlemiş bulunduğum siyah beyaz 1964 yapımı eski bir türk filmi.

başta fatma girik olmak üzere birçok eski oyuncunun genç hallerini ve eski istanbul manzaralarını görmek çok güzeldi. film ise komedi tarafı daha ağır basan duygusal komedi karışımıydı ve çok eğlenceliydi. özellikle çok kaliteli esprileri vardı.

zaman zaman gece geç saatlerde televizyonda eski türk filmlerine denk gelmek mümkün olabiliyor. ben denk geldikçe bakmaya çalışıyorum ve size de tavsiye ederim. bu filmde de olduğu gibi aralarında gerçekten çok başarılı, eğlenceli filmler var ve o eski türkiye'yi görmek, eski türkçe'yi işitmek, eski gelenek görenekleri ve toplum hayatını izlemek çok farklı bir deneyim oluyor.
  • bazen bazi filmlerin icinde yasamak istersiniz ya iste oyle bir filmdir bu. bombos yollar, her tarafi isgal etmis beton yiginlarinin olmayisi, guzel insanlar derken turkiye'nin bir daha geri gelmeyecek o guzel zamanlarina bakip bakip ic gecirirken buluyorsunuz kendinizi.
  • memduh ün'ün yönettiği ve fatma girik'in başrolünde oynadığı 1964 yapımı film.

http://www.sinematurk.com/…nel/4640/kirk-kucuk-anne