• bu oyuna gidip "dakikalarca" gülmemek inanın imkansıza yakın. anlaşılacağı üzere epey komik ama bir o kadar da küfür dolu ve haliyle de cinsiyetçi bir oyun. ama sokaklarda yaşayan insanların dünyası tematiğinde de hayatın olağan akışına uygun.
    oyundaki espiriler çoğu zaman güldürme garantili klasik kalıplar ve hareketler de olsa oyunu dinamik ve eglenceli kılan en onemli taraf da yine bu kısımlar. ve yine şu eleştiriyi de yapmadan gecmeyeyim ışık ve dekoru çok vasat buldum. reji akici, hikaye kesinlikle ve kesinlikle orjinal ama ışık ve dekor kesinlikle daha iyi olabilir.

bu yazdıklarımdan oyunu beğenmediğim anlamı asla çıkmasın. oyunu beğendim ve yukarıda da yazdığım gibi çok da eğlenceli. su gibi alıcı bir rejiye, farkli bir hikayeye her zaman rastlanmıyor. izlenmeyi kesinlikle ve kesinlikle hakediyor. ama umarım bu toplulugun oyun yazarı ki cok yaratici bir arkadas diğer oyunlarında bu derece ağır cinsiyetçi dil kullanılmaz. bunun harici yakup turgut başarılı bir oyuncu ve yazar.
  • bugün 20:30 da tatavla sahnesinde izlediğim oyun. kesinlikle çok başarılı bulduğum çok güldüğüm bayıldığım bir oyundu. oyunun son kısmı hariç duygusal kısımlar beni eklemedi son kısımda da azman karakterinin yaptığını karaktere tam oturtamadım. gerçi şimdi düşünce olabilirde ekipte en kötü huylu olan oydu. her neyse sanırım tüm izleyiciler de benim gibi bayıldı bir daha olsa izlerim diyebileceğim bir oyundu. peder karakterine sevgiler favorimsin. piço çok mahsumsun be.
    edit: ben bunu yazarken 1 şubata girmişiz bugünden kastım 31.01.2018 arkadaşlar.
  • böyle genç oyuncuların oyununa gittiğim zaman, yaşama ve tiyatronun geleceğine dair umudum artıyor.
    izleyiciler kahkaha atmamak için kendisini zor tutuyor, kendilerini sıka sıka gülüyorlardı.
    kadın oyuncu köylü bir kız çocuğu için oldukça moderndi. arada kalmış bir karakter olsa daha da başarılı ve gerçekçi olurdu.
    peder ve piço iyi karakter, azman ve fosil kötü karaktere daha mı uygundu diye düşünmekten kendimi alamıyorum. neticede peter kötü taraftaydı ama hepimiz ona güldük ve onu sevdik. tabi diğer oyuncular da çok iyiydi.
    son bir eleştiri olarak da, ışık ve dram kısmı daha da güzelleştirilirse kanımca daha da iyi olabilir.
hesabın var mı? giriş yap