şükela:  tümü | bugün
 • kendi halinde, muhafazakar yöneticilerine rağmen öğrencilerini aşırı sıkmayan, benim mezun olduğum yıl (1993)mezun olan 80 küsür kişiden 6-7'si hariç her öğrencisini öys'de iyi üniversitelere yerleştirebilen, şu anda ne durumdadır merak ettiğim, eskiden eylül aylarında mezunlara pilav günü yapan lisem.
 • hala kırklareli anadolu lisesi ruhunu taşıyan arkadaşların şuraya bir bakmalarını öneririm.

  http://groups.yahoo.com/group/kal39mezunlari/

  belki eski dostlara rast gelirsiniz ve engelleyemediğiniz bir gülümseme yayılır yüzünüze. swh
 • ilk bozulmasını sanırım 93-94 yıllarında asil kazanıp gelen hazırlık öğrencilerinin yanına şehrin kuyumcusunun, partilisinin, öğretmeninin, bilimum esnafının baskısıyla açılan ek sınıfa doldurulan öğrencilerle yaşamıştı. sonradan bu bir gelenek oldu.
 • su an geldigim noktada buyuk pay sahibi oldugunu dusundugum lisem. universite sinavlarinda yuksek basari gosteren bu okul, ilkogretimin 8 yila cikmasi ve de orta okul kisminin kapatilmasi ile birlikte eski performansini yitirmeye basladi. bizden(2000 mezunuyum) 2 alt donemden itibaren lise1'ler icin 9 sinif acilmis olmasi ve de dolayisi ile ogrenci kalitesinin dusmesi sonucu ogretmenlerimiz sikayetciydi o zamanlar. simdilerde ne oldu ne gitti bilmiyorum.

  soyle bir saymak gerekirse hocalarimi, ilk aklima gelenler:

  (bkz: selcuk saglamci)
  (bkz: akif cevik)
  (bkz: cevat ceylan)
  (bkz: onder unal)
  (bkz: yucel tufekci)
  (bkz: nilgun ozdemir)
  (bkz: turkan caliskan)
  (bkz: ece sevil)
 • 20 eylül 2007 tarihinden itibaren aynı isimli bir de spor kulübüne (şimdilik sadece basketbol takımından ibaret) sahip olan lisedir. bu çiçeği burnunda kulübün basketbol takımı resmi açılışı kapsamında düzenlenen ve banvit, fenerbahçe ülker ve efes pilsen genç takımlarının katıldığı turnuvada şampiyon olmuştur.
 • bizim zamanımızda fen lisesi yoktu, anadolu lisesi de 96 kişi falan alıyordu. kısaca girmek pek de kolay değildi, bir karizması vardı okulun. zaten kolej diye anılırdı. hem okulun yeri hem de yaptıkları, hocaları, spordaki başarıları bir de öğrencileri bu sıfatı resmen taşırdı. ingilizce eğitimi gerçekten iyiydi, zorla öğrenirdik valla. kırklareli gibi küçük bir yerde avrupa standartlarında bir anadolu lisesiydi burası. hala öyle belki de fen lisei biraz bozmuştur karizmasını.

  kırklareli'nin öss'deki başarısında büyük bir etkendir. bizim zamanımızda ki 4 sene öncesinden bahsediyorum liseler arasında öğrenci yerleştirmede türkiye beşincisi olmuş şeklini koymuştur. ama yerleştirme dedim de ben boğaziçi, siz itü deyin. o derece...
 • 1993-1996 yılları arasında 7 yıllık anadolu lisesi sisteminin ortaokul kısmını okuduğum okul. ergenliğe geçiş zamanlarımıza tanık olmuştur. lise kısmına geçerken taşındığımız için, liseyi de orda okusaydım nasıl bir hayatım olurdu sorusunu hep sorarım kendime.