şükela:  tümü | bugün
 • yeni kurulacak 17 üniversiteden biri. dört fakülteden oluşacak.
 • kırklareli ilinde trakya üniversitesi sposorluğunda kurulan üniversite.

  teknik eğitim fakültesi

  kırklareli sağlık yüksek okulu

  kırklareli teknik bilimler meslek yüksek okulu

  kırklareli sosyal bilimler meslek yüksek okulu

  lüleburgaz kepirtepe meslek yüksek okulu

  babaeski meslek yüksek okulu

  pınarhisar meslek yüksek okulu

  vize meslek yüksek okulu

  gibi fakülte ve meslek yüksek okulları ile yeni açılan üniversite.okullar ve binaları hep vardı, sadece tabelaları değişecek ve bir yatırımmış gibi o ile yeni üniversite kurulduğu soylenecek.bu tarz oyunlar bizim memleketimizin insanına reva görülür ve insanımızda çok büyük işler yapılmış gibi bunu yapanları yere göğe sığdıramaz.daha nereye kadar sorusunu kac nesil soracağız bilemiyorum!...
 • teknik eğitim fakültesinin ve rektörlüğün bulunduğu kampüs merkeze 13-15 km uzaklıktaki kavaklı beldesinde bulunmakta olup, etrafındaki fabrika ve terk edilmiş lojmanlar sayesinde kampüs dışında her şeye benzemektedir.
 • logosu hinomaru olarak belirlenen tabela üniversitesidir. logosunun belirlenmesi için açılan ilk yarışmada hiçbir tasarımın beğenilmemesi üzerine ikinci bir yarışma açılmış, bunun sonucunda ise prof. dr. bünyamin özgültekin'in tasarımı logo olarak kabul edilmiştir. trakya üniversitesi güzel sanatlar fakültesi dekanı olan bünyamin özgültekin hazırladığı logonun türk eğitim hayatında yükselen güneşi temsil ettiğini söylemiştir. japon güneşi'nin yani kırmızı yuvarlağın alt kısmında üniversitenin ismi ve kuruluş yılı olan 2007 bulunmaktadır. sıfır yaratıcılıkla hazırlanan logosunun bir profesörün elinden çıkmış olması şaşırtıcıdır. para ödüllü bir yarışma açılmış olmasına rağmen kırklareli'ni temsil eden doğru dürüst bir logo tasarlanamamış olması da hayret vericidir.
 • yıllar önce kurulması gereken bir üniversitedir, kırklareli kültür merkezi binasına rektörlüğü kurulmuştur.
  trakya universitesinin biraktiği binalarla malesef yetinmektedir, nedendir ne hikmetse bu halk hak ettiğini alamamaktadır vergisini çatır çatır verir kaçak elektrik kullanmaz, bilgili kültürlü kişiliklere sahiptir ön yargılı olmaz eğitim seviyesi cok yüksektir lakin kırklareli'ye 2007 yilinda üniversite açılmıştır yillarca imza toplanmış dernekler kurulmuş zarla zorla bir üniversiteye sahip olmuştur. (değer bilmektedir toz kondurmamaktadır)
 • hinomaru taklidi logosunu değiştiren fakat kendine yine ne kırklareliyle ne de üniversite kavramıyla alakası olan abuk sabuk bir amblem seçmiş kurum. (logoyu merak edenler için: http://www.40lareli.com/…ersitesinde-logo-karmasasi) yeni logosu kırklarelililere kendi deyimleriyle 'yağlı tuğumlar'ı (bkz: trakya birlik) hatırlatmıştır. hani logosundaki o garip üç yapraklı şey yerine gündöndü (bkz: ayçiçeği) olsa tam 'yağlı tohumlar' gibi olacakmış ama o zaman bari kırklareli'nin simgelerinden olan bir bitki kullanılmış olurdu. yeni logosunun belirlenmesi için açılan yarışmada aday tasarımların üniversiteyi ve bulunduğu yeri tarihi ve kültürel, sosyo-ekonomik, coğrafi ve çevresel özellikleri ile yansıtması istenmiş olmasına karşın birinci seçilerek logo olarak kabul edilen tasarımda bunlardan hiç eser olmaması çok ilginçtir. sonuçta kurulduğundan bu yana geçen iki yıl içerisinde adını taşıdığı ili yansıtan doğru dürüst bir kurumsal logo bulmayı beceremeyenlerin yönettiği üniversitedir bu.

  edit: link ölmüş. yenisi için: http://www.40lareli.com/…tesinde-logo-rezaleti.html
 • birkaç ay önce ilan edilen yeni logosunun macau bayrağından çalıntı olduğu ortaya çıkan üniversite. ilk logosu da hinomaru idi zaten. bundan sonraki logosunun hangi bayraktan arak olacağını merak ettiğim kurumdur. konuyla ilgili haber için: http://www.40lareli.com/…tesinde-logo-rezaleti.html
 • bir kırklarelili ve bir eğitimci olarak sonuna kadar karşı çıktığım üniversitedir. kırklarelindeki bazı zenginleri daha da zengin etmekten başka hiç bir işe yaramayacaktır. sadece tabelada kalacaktır ve kompleksli hemşerilerimi rahatlatacatır. "edirnede var tekirdağda var çanakkalede var,, niye bizde yok!!" sorunsalını ortadan kaldıracaktır. keşke yanlışlıkla kırıkkaleye falan kursalardı bunu.
  şimdi kırklareli ili 81 vilayet içinde gelişmişlik düzeyi ve sosyo ekonomik cartcurtlar bakımında ileri bir şehir. kırklareline kurulacak bir üniversite kırklareliyi ileriye götürmeyecektir..
  bu üniversite anadoluda bir şehre kurulsa, kurulduğu şehri ileriye götürecektir. misal bir kütahya, bir muş, bir gümüşhane üniversite sayesinde çehresini değiştirebilir.
 • yöneticilerinin kırklareli kültür merkezi'nin salon kirasını yükselterek 'marx'ın dönüşü' isimli oyunun sahnelenmesini engellemeye çalıştıkları iddia edilen kurum. nitekim taktikleri işe yaramış ve amaçlarına ulaşmışlar. (bkz: #17178975) rektörlük ve kültür merkezi bahçesine bayrampaşa belediyesi'nin banklarını yerleştiren zihniyete (http://www.40lareli.com/…stanbula-mi-baglandik.html) de bu yakışırdı.
 • türkiye'nin halini gösteren adı üniversite olan garip şeydir.

  2007 yılında kurulmuştur.

  doğru düzgün fakülteleri ve bölümleri yoktur,
  kırklareli gibi küçücük bir şehre oy beklentisiyle yapılmıştır,
  birçok meslek yüksekokulu bildiğiniz köylere dağıtılmış durumdadır,

  en önemlisi ve vahimi , logosu çalıntıdır, bu başlı başına bir skandaldır.
  google'a macau logo yazıp görsellerde aratırsanız ve sonra kırklareli üniversitesine bakarsanız logoların birebir aynı olduğunu görürsünüz.

  peki bu konuda ne yapılmıştır ?
  bir dava? şikayet? soruşturma? araştırma?
  hiçbirşey yapılmamış ve logo olduğu gibi kalmıştır.
  bu üniversitenin rektörü, devletin yetkili birimleri uyumuş ve uyumaktadırlar.

  ülkemizdeki bir çok tabela üniversitesinden biridir. ancak kendisi tabela üniversitesininde ötesinde kurulduğu dönemdeki ülkeyi yöneten iktidar partisinin icraatlerinin bir örneğidir.