• edirne de tarihi kirkpinar yagli gureslerinde belirli bir sartname dogrultusunda ihale yolu ile kisilerin namım yurusun diyerekten almak icin basvurdukları unvan..

-sartname;

http://www.edirne.bel.tr/haber04/agasartnamesi.htm
  • an itibariyle asabi bir adamın bağırıp, çağırarak 361 bin ytl'yte sahip olduğu ünvan. ne işe yaradığını kendisinden oturup dinlemek gerek.
  • 2013 ağalığı ihalesi 700 bin tl'ye ulamış durumda olan ne işe yaradığını çözemediğim mertebe.

edit: 800 bin tl oldu yuh ulan.

edit2: 807 bin tl'ye süleyman mercek'e gitti ağalık. beyninne turp suyu senin. adam eczacı bu arada ve verdiği para bir rekor. belek belediye başkanı yeğeniymiş herhalde. hayırlı olsun diyecem ama yuh demekle yetiniyorum. yuh ulan.
  • 807 bin tl verip ağa olan kişi eczacıysa ben değilim arkadaş. namı yürüsün diye o kadar para verilir mi ? onun yerine git bir hayır yap yine yürüsün namın . o kadar parayı öyle verebiliyorsan nereden kazandığını çok merak ediyorum güzel abicim. aspirin falan satarak olmuyor çünkü. bize de bi öğretsen süper olacak. kırk yılın başı kırkpınar ağası bir eczacı abimiz olmuş bize de faydası dokunsun.
  • biraz önce kırkpınar ağalığı için aday başvuruları başladı diye duydum ve aklıma geçen yıllarda verilen inanılmaz paralar geldi.
    bu paralar muhtemelen kırkpınar için harcanıyor o ayrı ama bana çok mantıksız geliyor.
    bu paraları verenlerin kârı ağalık dışında ne acaba?
    bir diğer konuda ağalık için aslında o camiada sözü geçen,saygı duyulan insanlara öncelik verilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    parayı bastırıp ağalık almak çok ilginç geliyor kırkpınar için.
  • aklıma kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez sözü geliyor
  • insanların neden bu kadar para verdiğini anlamadığım mevkidir.

bu işten ne gibi bir kazançları olduğunu bilenler yeşillendirsin veya buraya yazsın.
  • bu yıl 1 milyon 522 bin liraya alınır olmuştur.
    haber
  • yeşil pasaport, resmi plaka ve gümrük geçişlerinde kullanılacak vıp kartı için ödenen para karşılığı alınan ünvandır.
  • verilen parayı görünce "olm manyak mısınız? işiniz gücünüz yok mu? " diye hayretler içinde kalmama sebep olan ünvan...

gidin bu paranın yarısıyla fakir makir sevindirin daha fazla namınız yürür.

--- spoiler ---

2008 – seyfettin selim: 400 bin lira

2009 – seyfettin selim: 250 bin lira

2010 – seyfettin selim: 322 bin lira

2011 – seyfettin selim: 222 bin lira

2012 – seyfettin selim: 200 bin lira

2013 – süleyman mecek: 807 bin lira

2014 – seyfettin selim: 522 bin lira

2015 – seyfettin selim: 361 bin lira

2016 – seyfettin selim: 400 bin lira

2017 (iptal edildi) – ahmet çetin: 1 milyon 522 bin lira

2017 – seyfettin selim: 222 bin lira