şükela:  tümü | bugün
 • anadolu üniversitesi iki eylül kampüsü'nde eğitim görmekte olan öğrencilerin büyük bölümünün kullandığı otobüsün hat kodu. genelde otobüsün adıymış gibi kullanılır. çoğu zaman insanı yüz felcinden kurtarır, erken gelsin diye dualar edilir. bazen binebilmek bazen oturabilmek için son(ilk) durağa kadar yürümek gerekir. eskişehir ayazını bilenler öğrencilerin bu otobüse ne kadar değer verdiğini anlayabilir.
 • anadolu üniversitesi iki eylül kampüsü'ne giden otobüs hattı.

  yabancı diller yüksekokulunun bu öğretim yılında kampüse taşınmasıyla üzerine konserve reklamı almak akıllıca bir reklamcılık faaliyeti olacaktır.
 • adını aynı adlı otobüs hattından alan ve iki eylül kampüsü öğrencileri tarafından çıkarılan fanzin.

  fanzinin iki adı vardır. diğer adı da gaste ikieylül'dür
 • anadolu üniversitesi öğrencilerinin korkutucu birşeymiş gibi bahsettiği otobüs. abi iki eylüle "kırmızı dört gidiyo lan!"
 • eğer bir ikieylülzede iseniz katlanmanız gereken vasıtadır. ama onu; sizi okulunuza götüren masum, sevimli, yemyeşil bir minibüs olarak düşünmeyin. aksine, ilk deneyiminizde saatler sonunda binebildiğiniz aracın arka kapısına ayağınız sıkışabilir ve buna rağmen şofer bağırışlara aldırış etmeden yoluna devam edebilir. ya da içinde havasızlıktan bayılabilir ve kalabalıktan dolayı bayıldığınızın farkına kimse varmayabilir. uzak durmanız imkansız, sadece herşeyin göründüğü kadar masum olmadığını bilin.
 • iki eylül kampüsü'ne kadar olan durakları in-bin durağıdır bunun. yani hem inip hem binebilirsiniz. fakat kampüs içinde inme ve binme durakları vardır. nasıl bir mantıksa... tramvay mı * bu? dönüş yolunun ilk durağı eskişehir anadolu üniversitesi havaalanı'dır. genel olarak üniversite mensuplarına hizmet etmesinden mütevellit okulun tatil olduğu zamanlarda tek tük yolcu taşır.
 • bunlardan birinde hepsi büyük harflerle yazılmış şu yazıyı görmüştüm. noktasına-virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

  --- spoiler ---

  toplu taşıma
  araçlarında uyulması gereken kurallar...
  lütfen şöförle * konuşmayınız.
  araç içerisinde başkalarını rahatsız edece *
  şekilde yüksek sesle konuşmayalım *
  eskarttınızı * lütfen yerlere atmayınız.
  durak'a * gelmeden önce ikaz butonuna
  basmayı unutmayalım.
  durak harici durmak, yolcu almak,
  yolcu indirmek yasaktır.
  bu konuda lütfen ısrar etmeyiniz.
  araç durmadan yerinizden kalkmayınız.
  araç hareket halindeyken
  lütfen binmek için
  kapılara yaklaşmayınız.
  yaşlı özürlü hamile ve bebekli * * *
  yolculara öncelik tanıyalım.
  araç içerisinde kabuklu yiyecekler ve
  içecekler yenilmesi ve içilmesi * yasaktır.
  lütfen inişler arka kapıdandır. * *
  ilgi ve anlayışınızdan dolayı * teşekkür ederiz.
  artık konuğumuzsunuz. *

  --- spoiler ---
 • yolcularına balık muamelesi yapıp, onları kendi aralarında "paket" diye tabir ettikleri şekilde istifleyen bir otobüsler. durak harici yolcu indirip-bindirmeler de cabası. yolcularının çoğunluğu eğitimli gençlerdir ve bu gençler de bu otobüsün sürekli müşterileri olmasına rağmen, nedense fazla şikayet edilmemektedir. demek ki vatandaş tepkisiz. herkes halinden memnun olduğuna göre, bu otobüsü kullanan şoförlere naçizane bir önerim var. oturan her yolcu, kucağında bir yolcu taşırsa, daha fazla yolcu taşımak mümkün olabilir. bu önerimi değerlendirmenizi arz ederim. saygılar.