şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rengi kirmizi olan ve civi cakmaya yarayan alettir tabi ama son zamanlarda soyle bi arastirma yapilmis:
  asagidaki islemleri zihninizden ardarda ve biyere yazmadan yapmaniz isteniyo:
  15+6
  3+56
  89+2
  12+53
  75+26
  25+52
  63+32
  123+5
  sonra derhal, herhangi bi alet/edevat ve bir renk dusunuyosunuz. akliniza ilk gelen seyi hemen soyluyosunuz. kirmizi bir cekic dusunmus olmaniz lazim. arastirmanin sonucuna gore normal bir akla sahip insanlar kirmizi bir cekici dusunmusler ki bu oran %98'mis. aklina baska bisey gelenler ise %2'lik anormal akilli kesimi olusturuyomus. hangi akilli bilimsel zumre hangi yararli sonuclara ulasmak icin boyle biseye girismis veya hangi bos vakit sahibi zat boyle bi e-maili kaleme almis, orasini bilemiyoruz tabi. ama mumkun mertebe toplumu aydinlatmaya calisiyoruz, o da ayri.*
 • isin en ilginc yani olayin dil irk millet ayrimi gözetmemesi, bu islemleri hangi dilde konusan birine yaptirirsaniz yaptirin, kendi dilinde "kirmizi" ve "cekic" kelimelerini söylemesidir.
 • dilsel bir anket sonucu en çok ortaya çıkan sonuçtur. ilk önce kafayı boşaltmak için alakasız 8 tane düşündüren toplama işlemi, sonra da alet edevat sorusu ile insanların en aşina oldukları alet ile en çok aşina oldukları renki bulmak.. bunun bir benzerini markalar adına yapabiliriz aslında. yine 8 tane toplama işlemi ve akla gelen ilk markanın söylenmesi şeklinde olabilecek ve markaların zihinde kalıcılığını ölçen bir anket uygulanabilir. ya da sevgisinden şüphe edilen sevgiliye yapılabilir bu.. demek ki bir yöntemmiş bu.. toplamalarla aptallaştırıp ağzından laf almak
  (bkz: kendi problemini kendi çözmek)
 • yakın çevremde * pek de amacına ulaşmamış anket sonucu %98 oranla verilmesi beklenen ancak %2 oranında kalabilmiş cevap
 • 89+2
  12+53
  75+26
  25+52
  63+32
  123+5
  işlemlerinden sonra da kırmızı çekiç cevabı verilebiliyor.
 • otobüslerde , tehlike anında camları kırmaya yarayan ve pencere kenarında bulunan garip bir şekle sahip olan çekiç.
 • çevremde gayet başarılı sonuçlar veren testin adıdır. nasıl olur bilinmez bir anda akılda bu şerefsiz kırmızı çekiç beliriverir. çevremde kırmızı kazma ve sarı çekiç gibi cevaplara ulaşanlar da gördüm evet ama bu sonuçlar bile gayet enteresan geldi bana.
 • günlerdir uykularımı kaçıran çekiçtir efendim bu. nasıl oluyor da herkesin aklına aynı şey geliyor anlamak mümkün değil. kafayı yiyeceğim. biri bunu açıklasın yahu. forward mail hastası zıpır bir arkadaşım sayesinde bu maille tanıştım ve benim aklıma kırmızı ile kazma gelmişti, paranoyaklaştım arkama falan baktım sonucu okuyunca. hatta üşengeç bir bünyeye sahip olduğum için sadece ilk ve son toplama işlemlerini (onları da hesap makinesi kullanarak) yapmıştım. demek ki keramet toplama işleminde ya da sayılarda da değil.
  arkadaşlarım üzerinde de denedikten sonra gördüm ki bir insanın önüne bir kaç satır yazı bir kaç rakam koyup bir renk ve bir nesne düşünmelerini isteyince kırmızı rengi ve çekiç nesnesi geliyor. çok tuhaf..
 • ---spoilerımsı---

  işin aslının, son toplam sayı olan yüz y-irmi s-eki-z ile k-ırmı-zı ç-eki-ç deki harf benzerliğinde gizli olduğuna inandığım.
 • bu işlemleri yaptıktan sonra aklıma siyah bisiklet geldi benim. o % 2lik farklı düşünen kesimde olduğumdan değil alet/edavat diyince aklıma bisiklet gelmesinden, alet edavatın ne olduğunu tam bilemememden böyle oldu sanıyorum. bende isterdim kırmızı çekici düşünmek..