şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok yararlıdır; hasar görmüş nükleer santral toprağından çıkan taze kavrulmuş uranyum oksit ile karıştırılıp içilirse enerji verir saçlara canlılık kazandırır
 • varlığı tartışmalı ( en azından çok para yaptığı ) bir element galiba. bir kaç keredir milletin büyük paralar ettiği dedikodularına güvenip paralarını siyah-beyaz tv'lere yok dikiş makinalarına yatırdığı yönünde haberlere rastlıyorum.

  siyah-beyaz tv haberi:

  http://www.haberturk.com/…535&cat=200&dt=2009/04/04

  arap dünyasındaki dikiş makinesi haberi:

  http://www.radikal.com.tr/…16.04.2009&categoryid=79
 • böyle bir şey yoktur. varsa da vücuda enjekte etmeniz halinde yarrağı yemenizle sonuçlanabilir.

  (bkz: ağır metal zehirlenmesi)

  edit: te allahım, hiçbir halt bilmediğimi söyleyen çok bilmiş arkadaşlardan açıklama bekliyoruz. bu entry'mden önce elemanın biri "vücuda enjekte edince yaşlanmayı önlüyor" gibi abuk saçma bir entry girmişti. civa değil l'oreal sanki anasını satayım.
 • fabrikadaki operatörlerden birinin söylediğine göre, hafta sonu kendisine gramı 1,000,000$'dan 250 gram gelecek olup, eğer gerçekten kırmızı cıva ise gramını 8,500,000€'dan arap zenginlerine iteleyecekmiş.

  ilk kez duyduğum bu madde ile ilgili başlıktaki tüm efsaneleri bana anlatmış olması da olayın giderek daha fake bir hale gelmesini düşündürtmüştür.

  bi de şu var tabi.

  (bkz: ya doğruysa)
 • çeşitli geyiklerin konusudur. aslında element değil civa tuzlarından bazılarına kırmızı civa denir (mesela civa oksit veya civa iyodür). hepsinin rengi kırmızı değildir, beyaz olanları da vardır. radyoaktif ve pahalıdır. patlayıcılarda ve tıpta da kullanılır.
 • definecilerin camiasında da çok geyiği dönüyor bunun. geyiklerden bazıları şunnar:

  1. yıldırım düşmesi ile oluşuyormuş.
  2. eski tvlerin içine adolf hitler tüm dünyayı radyasyondan öldürmek için koydurmuş,
  3. ama tüm eski tvlerde yokmuş, var olduğunu anlamak için de cep telefonu tutuluyor, eğer televizyon jammer etkisi yapıyorsa kırmızı civa var içinde.
  4. ayrıca özel yöntemler ile hazırlayıp vücuda şırınga ettirince 20 yaş gençleştiriyor ve seks makinesine dönüştürüyormuş. ajda pekkan, süleyman demirel falan hep bunun sayesinde yaşıyormuş. falan filan..
 • bu kadar hattori hanzo bir malzemeyse, evimizde veya laboratuvarda kullandığımız termometrelerde niye sebil sebil kullanıldığını anlayamadığım malzeme.

  ulan hiç mi termometre görmediniz??

  http://www.sanalsektor.com/…ermometre-224073518.jpg
 • feomidyum un uzaktan kuzeni olur... yani kısaca;

  (bkz: götünüzden element uydurmayın)
 • cok tehlikeli ve pahali bir sulfat. (bkz: zincifre)
 • varlığı halen tartışılan maddedir. bir delinin kuyuya attığı taşı onca insan çıkaramıyor ya ona yanarım. sırf bir dedikodu uğruna fellik fellik siyah beyaz tv, gaz lambası arayan insanlar var ve bunlara 50.000 lira verdiğini iddia edenler. ancak, ortada "ben bu tv yi verip 30.000 lira aldım" diyen 1 kişi bile yok.