şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da bir yolcu otobüsü şoförünün yediği halt. yahu bu kaçıncı ? yaya yaşlı ve kusurlu. belki de hasta ve etrafın pek farkında değil. hareket etmeden önce önüne bakacaksın.

bunlar ne yiyip ne içiyorlar? kafaları nerede bunların? önüne biraz baksa görecek yayayı.

neyse ki adamcağız yaralı kurtulmuş.

http://www.haberler.com/…adami-ezdi-9907305-haberi/

edit : yaya büyük oranda kusurlu. tamam ancak yaya çok yaşlı. ne yaptığının farkında olmama ihtimali var. şoför olarak hareket etmeden önce önüne bakacaksın. biraz dikkatli olsan o yaşlı adam çok hatalı bile davransa onu rahatça görüp geçmesini bekleyebilirdin.
  • dayı bu aceleyle mezara koşuyor galiba. otobüse yeşil yanmış, karşıda trafik akıyor bizim dayı bir boka yetişecekmiş gibi boyundan fazla olan otobüsün dibine atlıyor.

(bkz: doğal seleksiyon)

şoförün bir gram suçu yok. kininize başka yerde kusun.
  • çomarlığın yaşı yok.
  • yaya her zaman hakli degildir. isigi bekleyeceksin kardesim. kopekler bile ogrendi bunu.
  • ee yuh artık bu kadar saçma bir duyar da görmedim. adam kırmızı ışıkta geçmiş zaten kusurlu olarak. otobüs şoförü de farkına varmamış birinin geçtiğini. psikopat mı bu şoför bile bile adamı ezsin ?
  • benzerinin az daha yaşayacağım olaydan birisidir.

caddede gece vakti araçlar dururken yaya yolundan karşıya geçerken, yolun ortasında daha sarı yanar yanmaz kornaya basıp gaz veren bir orospu çocuğu sürücü yüzünden hayatımı kaybedecektim.

öncelikle 1) ben yaya yolunu kullanıyorum. senin için "dur" işareti yanıyor. yolun ortasına gelmişim.
    2) ardından sana sarı yanıyor. beni görüyorsun. arkandaki araçlar senin hareket edip etmemene bağlı hareket etmek zorunda. sen orada orospu çocukluğu yapıp daha yeşil yanmadan kornaya basıp hareket edersen arkandaki trafik de hareket eder.
    3) eğer sen o kornaya basmasan zaten ben yoluma gideceğim. yavaş yürüyen bir insan da değilim. gayet hızlı yürürüm.
    4) arkada ambulans, polis, itfaiye ya da aciliyeti gerektirecek bir şey de yok.

neyse o orospu çocuğu benden çok küfür yedi. siz böyle ibnelik yapmayın. önünüzde bir yaya varsa ve yeşil ışık yandıysa bekleyin de o yaya geçsin. ezmeye çalışmayın insanları. yolun başında intihar eder gibi dalmıyor trafiğin ortasına. yolun ortasındayken trafik akmaya başlıyor.
  • trafik kurallarına uymayan insanları gördükçe köpek deyip geçtiğimiz mahlukatın bile bazılarından akıllı olduğunu düşündüren başlıktır. buyrun izleyin

kamyon, otobüs gibi kör noktası olan araçların dibine araçla ya da yaya olarak girmemeyi öğrendiğimiz gün medeniyet basamaklarından birini daha tırmanacağız.
  • şöför tamamen ışığa odaklanmış, hayır araç kamerasından bile amcanın kırmızı takkesi zor görülüyor. adamın boyu zaten ön konsolun altında kalıyor ve araca neredeyse 0 mesafeden koşuyor.
    hala şöförde hata arayanda art niyet ararım.
    amcamıza geçmiş olsun.
  • yayanın 8/8 suçlu olduğu kazadır. şoföre ne çemkiriyon? duyar kasıp da prim yapmaya çalışma girişimleri bunlar hep.
  • başlığı okuyunca sanki şöför bilinçli ezmiş gibi algıladım. duyar kasmanın alemi yok.
    bence intihardır.