şükela:  tümü | bugün
  • "islatistik" 16 yaşında arkadaşları ona "sivri zeka" diyor.
  • kırmızı yanmadan yerden otomatik olarak çıkacak, 3 metre yüksekliğinde 20-30 cm kalınlığında duvardır.
    bazı sığırlara o bile işlemez ya neyse.
  • (bkz: sikeceksin)

tabir için çok özür diliyorum. fakat madem saçma öneriler var, bende caydırıcılığı en kesin önerimle destek olayım başlığa.

bak bir kere yap bir daha geçiyorlar mı ?

araba kullanan herkes diğer önerilerin uygulanma ihtimalinin olmadığını görür...
  • 5000 tl olsun da ceza bakalım kaç yiğit geçebiliyor
  • her ışığın altına bir tane simitçi dikeceksin, o simitçiye de adam sikme yetkisi vereceksin. evet, kesin çözüm. simitçi.
  • "dayı meydanda çükünden sallandıracaksın bunu bak bakayım bi daha yapabiliyo mu? "
  • (bkz: eğitim) diye bir sistem var çok güzel.
    (bkz: insanlık) (bkz: medeniyet)
  • tüm araçların gps üzerinden, trafik ışıklarıyla senkronize olarak takip edilmesidir. hız sınırı aşıldığında, kırmızı ışıkta geçildiğinde, yasak yere park edildiğinde otomatik olarak gps track kaydıyla birlikte ceza kesilip akıllı telefona mail, sms vs. olarak düşer, şahâne de olur.

ama tabi ki güzel ülkemizde iyi amaçlarla kullanılmayacağını düşünüyorum ister istemez.

başlığı açan arkadaşın zekâsına da hayran kaldığımı söylemeden geçemeyeceğim.
  • keskin nişancı tabi ki. bunun dışında aracımda acil durum varsa, kırmızı ışığın cezasını göze alarak, kontrollü bir şekilde geçebilirim. kontrollü geçerseniz, o kadar ölümcül bir mesele değil. öte yandan daha ölümcül sonuçlara yol açabilecek misal emniyet şeridi ihlalleri, yaya yoluna park etmek, engelli otoparklarina park etmek gibi meselelere kesin çözüm getirebilirsek, çok daha faydalı olur diye düşünüyor, tüm sözlük ahalisine saygılar sunuyorum.