• 2014 şubat 25'de beraberliğimizin dokuzuncu yılını kutlayacağımız sigara markası. kendisinden başka herhangi bir sigara içtiğimde "boşuna zehirleniyorum" hissi yaşıyorum. şayet sigara içmek istiyorsam ancak yakınlarımda kısa kırmızı marlboro yoksa ve o an için satın almam da imkansızsa, alternatif ne olursa olsun sigara içmiyorum. öyle ki marlboro ürünlerini komple piyasadan kaldırsalar ben de sigara içmeyi o an bırakırım gibime geliyor.

ama tabii lütfen öyle bir şey yapmasınlar.
  • kısa olanından içen biri ile tanıştığımda nedense karşımdaki kişiye karşı garip bir yakınlık hissettiten sigaram.
    normalde nötr yaklaşacağım herhangi birine direkt +1 veriyorum bu durumda, ona göre muhabbet ediyorum falan.
    sanki çok gizli bişey de kimsenin haberi yok, ne kadar saçma.
  • içenin ciğeri, üretenin ise kalbinin olmadığını düşündüğüm tüttürgeç.
  • light olmayan marlboro'nun halk arasindaki soylenisi...
    bir de hep light olanla verdigi zarar farki tartisilir durulur...
    a-abi bak ne yaziyo lowered nicotin, az nicotin var bunda..
    b-olm taam da bunun kagidinda plastik var.. o yuzden carbonmonoksit almis oluyosun..c
    c-ya hocam 2'si de tutun iste, zararli hepsi..
  • bir kere alışanın başka sigaradan tat almasının pek mümkün olmadığı, yemeklerden sonra bir tane tellendirildiği vakit insanın bacaklarına kadar keyifle dolup taştığı; bir tütün zevkinden farklı olarak değerlendirilirse, müdavimlerinin yaşam tarzını da yansıttığını düşündüğüm alfa erkek sigarası. fiyat/performans oranı düşünüldüğünde, kendisine lezzet olarak gayet yakın olduğu keşfedilen başka bir sigara çeşidi için:

(bkz: chesterfield classic red)
  • türkiye'de zaman zaman kırmızı malbuş diye, bulgaristanda daima çerveno* boro* diye anılandır. marlboro markasının her milletten insanın üzerinde yarattığı samimiyet duygusudur bu efenim.çocukluk arkadaşınız hasan'ı 'hasoo' diye çağırmanın rahatlığıdır. netekim herkes çeker gider bi paket malbuşunuz gene sizinledir,ya da siz çeker gidersiniz başkaca ülkelere gene sigara reyonlarında dostunuzun size el salladığını görürsünüz, camel, winston, muratti, lark ve daha nicelerini bulamayabilirsiniz; boro daima sizi bekler.
    paranız olduğu sürece tabi bizim boroşun da götlüğü bu işte bak.
  • bir zamanlar kült sigaralardan kısa camel vardı, o idi aslolan ve bir de amerikalı kovboyların içtiği kısa marlboro vardı diğer bir alternatif. işte o ikincisine yöneldim bir şekilde. nedense camel'dan hiç tad alamadım marlboro'dan aldığım gibi. içine yanan bir bitkinin dumanını çekmenin neresinde cezbedici birşey var dersen, ben de salakça derdim içmeden önce. ama işin aslı öyle olmuyor. sigara içmeyi seviyor muyum diye kendime sorsam, inan nefret ediyorum. sigara kokusundan bu kadar rahatsız olup da sigara içen nadir insanlardan biriyim sanırım. şaşkın bakışları altında arkadaşlarımın, asla yakmıyorum o sigarayı yanında içki olmadan. ne yemekten sonra, ne canım sıkılınca. ama o içki işin içine girince, sanki romeo ile juliet, sanki leyla ile mecnun, sanki yıldızlar ve ay kadar beraberlik oluşturuyor bünyemde o kekremsi dumanın çekiciliği. bir çok insan buna anlam veremese de, benim için alkol ve sigara birlikteliği, dünya üzerinde yazılmış en sadık en güzel, en güzide beraberlik oluyor birbirini sım sıkı saran ve bütünlüğünü tanımlayarak anlam kazandıran. bu sigara da kısa marlboro oluyor, diğerleri asla veremiyor o tadı nedense.. sigara içmeyi sevmiyorum ama içkimin yanında kırmızı marlboro box içmeyi seviyorum bir şekilde.
  • tüm zamlara rağmen tiryakisinin vazgeçemediği sigaradır
  • alım gücünün daha kısıtlı olduğu dönemlerde bir çeşit etiket görevi görerek, cepli beyaz gömlek satışlarını artıran sigaradır.
  • sigara tiryakisinin varacağı son limandır kendisi. tütün zevki tekamül eder. zamanla sigara tercihleri değişir ama nihayetinde bütün yollar ona çıkar.
hesabın var mı? giriş yap