1. igrenc kokan ayaklar tarafindan saatlerce ezilerek elde edilen kirmizi bi sivi
  2. memleketimizde üretilenlerin en iyisinin ankara'nın kalecik karası olduğunu düşündüğüm içkidir. öküzgözü/boğazkere kupajı kafa farkıyla ikinci sıradadır.
  3. en güzeli kirmizi marmara olan ek$i bi $arap...

    not: ama artik satmiyolar. ucuz ya, bütün $arapçilar ondan icmek istiyomu$, tekel bayileri de isyan etmi$ artik satmicaklarmi$. ama bizim tekelci, bana kiyak geçti ve zuladaki iki taneyi çikariverdi...heheh biz de ictik! iyi yaptik!
  4. bir yere daha yazdım galba ama -beyaz şarap iyi bir kırmızı şarap içilene kadar içilen şaraptır
  5. kolestrolü düşürür, kan yapar bir de şarap imalatçıları etiketi değiştirip çağdaşlaştırıp fiyatı katlamasalar.
  6. bir gothic oge daha . hem de vazgecilemez. gobletlerde icildiginde harika bir goruntuye sahip olan ve de kani andiran muhtesem eksi ve de azdirici icki . bir sise ictikten sonra dunya bir baska harika gorunur , kanatlarim cikmis da yuksekten bakiyormusum gibi olur.
  7. her alkollü ürün gibi fazlası kalp-damar hastalıklarına yol açabilen, ancak siyah birada da olduğu gibi içerdiği antioksidanlar sayesinde ve hdl kolesterolu (bkz: iyi kolesterol) yükseltmesiyle, günde 1-2 adet içildiğinde kalp krizi nedeniyle görülen ölümleri azalttığı (ther umsch 2000 apr;57(4):200-204) ve dahası genel yaşam süresi beklentisini uzattığı (int j epidemiol 2000 aug;29(4):667-671) artık bilimsel bir gerçek olan, kalitelisinin içimine doyum olmayan bir içki çeşidi.