şükela:  tümü | bugün
  • bakimli ve güzel olmayi baskalasmak seklinde algilayarak, yüzünü boya küpüne cevirmekten, aylik kazancinin büyük kismini kozmetige yatirmaktan, gözünü kirpmadan bir sürü estetik operasyon geçirmekten geri kalmayan bir kesme hitap etmek amaciyla, kuaför ve agda salonlarinda uygulanmaya baslanan yeni hizmet... oha diyorum baska bir sey demiyorum.
  • saca yapılan perma gibi minicik bir bugudi ile kipriğe tutturuluyor ,bide bişi sürüyorlar (heralde ilaç) öylee bekliyor eleman. ne o kipriklerin kıvrılıo ..yada eline veriyorlar buyrun bunlar kiprikleriniz diye..*
  • kıl,tuy sektorünün son bulu$u.acaba sırada ne var merak konusu.bayanların kozmetiklerine harcanan teknolojiyi ve zamanı tıbba ayrılsaydı olüme bile care bulurlardı demekten alamıyor insan kendini.acaba kıc tüylerini düzle$tiren krem ne zaman cıkacak.
  • cok kolay ve zahmetsiz olay. bir kere denemis biri olarak yok rimeldi yok kiviriciydi hiiic dert tasa kalmiyor. iki ay kadar gider bu kirpik permasi. gidiyorsun, yatiyorsun, ilacla 20 dk kadar bekliyorsun ve rimele falan gerek kalmiyor. makyaj yapmayi sevmeyen, usenen bunyelere siddetle tavsiye edilir. cok da ucuzdur. ben 40 tl odemistim.
  • eğer kirpiklere fazla bir zararı yoksa,- nedir bu zarar? 2 ay boyunca her gün rimel sürmekten daha fazla zararlı değilse mesela- son derece faydalı bir olay. dışarıdan bakınca, yok artık devenin bale pabucu gibi bir tepki verilebilir, lakin düşünüldüğü zaman hayatı kolaylaştıracak, en azından sabah kalkarken bir nebze olsun daha güzel görünmeyi sağlayacak bir hizmet.
  • her nedense "rimel gerektirmiyor" gibi yanlış bir varsayım doğurmuş uygulama. oysa hiç olmazsa maybelline falsies gibi iyi bir rimelle hakikaten tam anlamıyla 'mükemmel görünüme' kavuşmak işten bile değil. dikine kirpiklere sahip kızlar, bu uygulama ile göz kapağına değen kıvır kıvır kirpiklere sahip olabilirler ki, soranlara şiddetle tavsiye ederim.
  • kirpiğim vardı da ben mi yaptırmadım:(
  • 2 yıldır evde kendi kendime yaptığım uygulama. kirpiklerim seyrek ve kısa oldukları yetmezmiş gibi bir de hepsi toprağa bakınca mecbur kaldım. tek başına kirpik kıvırma aletleri de bi işe yaramıyor, kaşıkla kıvırıyorum o da tutmuyor, ben de araya taraya bu yöntemi buldum.

öncelikle malzemelerinden bahsedeyim. 4 şişe solüsyon, kirpik bigudisi ve yapıştırıcıya ihtiyacınız var. hepsi burada gibi sitelerden veya tırnak center diye kuaför malzemeleri satan bir siteden bulabilirsiniz. ben aylar aylar önce almıştım ve hala yarılayamadım bir kutuyu. en önemli püf noktası bigudi seçimi ve kirpiklerin yapıştırılması. yapıştırma esnasında kirpikleriniz nasıl bir şekil almışsa tüm kirpikleriniz dökülene kadar (yaklaşık 3 ay) öyle kalıyor. eğer bigudi çok inceyse kirpikleriniz kıvırcık olur ve çok komik durur. çok kalınsa yani büyükse de bu sefer kirpikleriniz iyi kıvrılmaz. yapıştırıcı olarak kirpik yapıştırıcısı kullanabilirsiniz ama küçük tüpte dandik bir yapıştırıcı alın. kaliteli olanlar çok yapışkan oluyor ve kirpikten çıkmak bilmiyor, göz kapağını da tahriş ediyor. siyah kirpik yapıştırıcısı kullanmayın, eğer kirpikleriniz sapsarı değilse kirpikleri görmek zorlaşıyor. kirpikleri düzgünce yapıştırıp ilk solüsyonu sürdükten sonra (ilk solüsyon markaya göre değişse de genelde pembe oluyor) gözlerinizi kapatıp gözleriniz üstüne bir streç folyo örtüp üstüne havlu koyun. hem ağırlık hem sıcaklıkla sonuç çok fark ediyor. bu şekilde yine ürünün markasına bağlı olarak ortalama yarım saat civarı beklemek gerekiyor. sonra eski solüsyonları silerek sırayla sabitleyici, yumuşatıcı ve yapıştırıcı çözücü kullanılıyor. bayağı zahmetli ve sıkıcı bir işlem ama bence sonuca değiyor. eğer işlemi yaptıysanız ve kirpikleriniz çarpık çurpuk olduysa ilk kullanılan pembe solüsyondan sürüp, bigudi falan kullanmadan bir kaç kez kirpikleri ufak bir fırçayla tarayarak 10-15 dakika bekleyin. kirpikler biraz düzelecektir.

zamanında kirpik permasıyla ilgili bir sürü araştırma yapmış ve düzgün bir şey bulamamıştım. bunları buraya yazdım ki arayan olursa sebeplensin.