• liseye giderken bol bol dinlediğim şarkılardan.

tarık tarcan'ın çarkıfelek'i sunduğu zamanlardı. müzik seti kazanan biriyle yaşadığı diyalog:

-tebrikler, ilk kimi dinlemek istersiniz bu harika setle?
    -tarkan'ı.
    -hangi şarkısını?
    -kış güneşi'ni.

bugün gibi aklımda bu diyalog. kendim kazanmış gibi sevinmiştim.
  • bazı şarkılar vardır yorumsuz kalınan, bi sigara yakıp götürdüğü yere kadar gitmeyi farz kılan.. böyle bi şarkı bu.. fazlası var eksiği yok.. yıllanmış şarap gibi takvimler döküldükçe yaprak yaprak tadı artarak artan bi lezzet.. kış güneşi.. depresyona gönüllü davetiye.. arsız dinleyicisi, müptelasıyım

'' yanlış zaman... yanlış insan
    tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan
    yanlış bahar... kış güneşi
    yoruldum her bulduğumda
    kaybetmekten seni ''

bunu ithaf ettiğim biri var.. terketmelere doyamayan biri.. dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gelen biri.. yanlış zamandaki yanlış insan.. ona taktığım bi lakabı var.. dillendirmekten çekindiğim, ona özel ve yalnız ona yakışan kış güneşi gibi soğuk ve uzak..

meydan okumadan yaşanmaz aşk belki ama imkansızlıklar elini kolunu bağlıyor.. her bulduğunda yeniden kaybedeceğini bilerek bakıyorsun gelişine.. a acayipsin be tarkan.. kalp denen şey günceller aşk hayatını, kıyamete kadar kapattırmaz dükkanı ama, reserve bi gönüle kim bile bile tav olur ki.. aşk değil ama bunun adı 'özlemin içimde yine seni büyütür' meselesi.. al sana on numero beş yıldız tespit..
  • ergen günlerimi hatırlatan şaheser.
    tarkan'ın bir gömlek üstün olma sebebi.
  • herkesin soz yazari yildiz tilbe'ye prim verdigi sarki. halbuki kis gunesini bu kadar iyi yapan sey kesinlikle nurhat sensesli'nin yarattigi muhtesem muzigidir.

(bkz: ezgi ve soz uyumu)

(bkz: doksanlar turk pop muzigi)
  • "hasret bana göre değil" … insanın içini parçalayan şarkı.
    90lardan kalan en güzel şey bu olsa gerek. gençliğim, ankaram...
  • tarkan'dan geriye kalan birkaç çok özel şarkıdan belki de en ölmeyecek olanı.

o sepya klip, o ev, o ortam, tarkan'ın o imajı, o sözler, o müzik bir efsane benim için. tarkan'ı tarkan yapan en özel çalışmalardan birisiydi.

bin kere dinlesem bıkmam. klip şöyle gelsin
  • çok fena kafası var yahu bu şarkının. çıktığı zamanlar daha dün gibi. ah ergenliğe girişim. ilk aşkım, ilk göt oluşum. işin kötü yanı o zamanların kafasından zerre eksilme yok. eh artık bi çık ergenlikten be yavşak!
  • bana lotr'daki efsanevi cümleyi hatırlatır:

her zaman bir umut vardır. - aragorn.
  • benden 1 yaş büyük olmasına karşın çocukluğumdan hatırladığım efsane şarkı. 90lar ah 90lar.*
  • tarkan'ın şahane söylemesi bir yana da, sözlerinin yıldız tilbe'ye ait olması insanı iki kere düşündürmüyor değil. basit ama çok güzel bir klibe sahip olması da şarkının şansı olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap