şükela:  tümü | bugün
 • kışı sevdirendir. ve yaz aşkından daha avantajlıdır. bir kere yaz mevsimi gibi ortalıkta insan ve sevgili kalabalığı olmadığı için sizi ısıtan aşk ateşiyle* sokaklarda çok daha rahat gezersiniz. herkesin kaçıştığı kıyamet gibi karlı havalarda sizden başka ziyaretçisi olmayan müzeleri, parkları, kafeleri gezersiniz. hem baharda herkes aşık olabilir ve uçarı olur bahar aşkları. kış aşkının ayakları daha sağlam basar yere sanki. amaaan aşkın mevsimi mi olurmuş, her mevsimi güzel gösterir size işte.
 • üşümenin aslında ne kadar güzel birşey olduğuna inandırabilir sizi. sıcacık elleriyle içinizi ısıtırken sevgili, aynı zamanda yüreğinizi de yakar. size sarılışı o kadar içten olur ki bazen; keşke hava hep soğuk olsa da böyle sarılsa bana dedirtir. karda öpüşmek falan oralara hiç girmeyeceğim. soran olursa romantizmden öldü dersiniz.
 • sıcak bir aşk olmasını tüm sevenler adına cenab-ı hak'dan niyaz ettiğim aşktır.
 • boğazlı kazakların, birbirini ısıtabilmenin mevsimidir kış..
  üşüyen ellerin pembeliği, buzda kaymamak için kolkola yürümek..
  belediye otobüsünde buğulu cama onun adını yazmak, kimse görmesin diye silmek hemen..
  aynı battaniyeye sarınabilmek.. o üşümesin diye çekmemek ucundan daha fazla..
  annenin ördüğü atkıyı onun boynuna sarıvermek, ona daha çok yakıştığını söylemek..
  sıcak çikolatayı paylaşmak.. kartopunu sırtından içeri sokmak ve yuvarlanmak karların üstünde..
 • battaniye paylaşmaktır.
  sevdiceğin küçük ayakları üşümesin diye alınan pofuduk çoraplardır.
  bir cepte iki eldir.
  altında büzüşülen bir şemsiyedir.
  sevdiceğin küçük ellerini birleştirip arasına sıcak hava üflemektir.
  birbirinin atkısını düzeltmektir.
  şömine karşısındaki sevişmedir.
  sevdiceğin önünden yürüyüp onu rüzgardan korumaktır.
  dudaklar çatlamasın diye nemlendirmektir*
  soğuktan donmamak için lafı uzatmadan belirtilen yer fikirleridir.
  sevdicek donmasın diye normalden daha sık kullanılan taksilerdir.

  daha liste uzaar gideer.

  tabi bunlar... sevgilisi olanlara *
 • depresif aşklar yaşanabilir kış mevsiminde.
  ağır yorganlar altında sevgili hayali kurulur. birlikte yağan kara bakılır, kapansa yollar, hiç açılmasa bir daha denir. travmatik aşkların zamandır. baharda aşık olduğunuzda yaptığınız gibi hop hop hoplayıp, yeşil çimenlerde el ele koşamazsınız. elde sıcak çorbalar, kalın kazaklar altında beklersiniz.

  fekat... düşündüm de bir dağ evinde, şömine başında* dışarda kar, içerde sıcak şarap bir ortam varsa, aşık olmak kolaylaşacaltır, tesis sıkıntısı çekmek, kış mevsimini suçlamayı gerektirmez
 • baharda hormonların uyanısıyla değil, soguktan buz tutarken heryer, onunla hayatınızın kesistigi anda içinizin yanmaya başlamasıdır kisin asik olmak. ayazı hissedemezsiniz o ateşin içinde. yolda yürüyen sarmas dolas sevgililer yok denecek kadar azdır bu mevsimde ve yapıs yapıs ilişkiler kıs uykusuna yatmıstır baharda uyanmak üzere. herkes paltosuna sarınmıs, semsiyesini acmıs gideceği yere kosustururken sevdiğinizle sarılıp dünyaya aldırmadan yürürsünüz usulca, agır ama sıcacık adımlarla.
 • bedeni ısıtmaktır.
 • kışın soğukluğunu unutturur insana. sevgilinle birlikte bütün gün film izleyip miskinlik yapabilirsin. uzun sabah kahvaltıları yapılır keyifle... çay, kahve, sahlep ayrı bir keyifli gelir insana... dışarı çıktığında ise soğuktan üşürsen sokuluverirsin kollarının altına... tuttuğu el ısınmıştır, diğeri cebinde kendi çabalarıyla ısınmaya çalışırken, dur biraz da diğer elini ısıtayım diyen bir sevgili varsa yemişim kış mevsimini...