şükela:  tümü | bugün
  • terlemek, bunalmak olmaksızın sevilenle sarılarak uyumaktır. kış iki kişilik bir mevsimdir sanki.
  • gündüz gezentilerinin ortadan yokolması. iki gündür havalar kapalı ya, her gün saat 10-11 civarı tıklım tıkış olan metrobüs bildiğin bomboş. sabah avrupa yakasında işim oluyor, karşıya genelde bu saatlerde geçiyorum. son iki gündür cenneti yaşıyorum sanki. n'oldu lan çok mu üşüdünüz? vah vah. metrobüs kapısına "işi olmayan giremez" yazısı asmayı planlıyorum güneşli havalarda da. bu nedir arkadaş? millet sırf gezmek için kullanıyormuş mereti. ben sakata çıktım lan sizin yüzünüzden, dizlerim çürüdü. allahınızdan bulun inşallah.
  • terlememek. deli gibi seviyorum bu mevsimi. yazdan daha güzel bence.
  • bere giyebilmektir.
  • götü göbeği kamufle edecek kadar bol giyinmek.
  • (bkz: salep)
  • (bkz: mandalina)
  • 3 ay sonra bitecek olması.

sevmiyorum arkadaş napayım? kat kat giy marul gibi, sürekli istemsiz bi vücut titremesi, doğalgaz yakıt parası... maddi manevi yoruyo bu mevsim beni.
  • terlememek.
    gösterişten uzak olmak.
    evde daha fazla vakit geçirmek.
    film izlemenin daha zevkli olması.
    içilen sıcak her türlü içecekten zevk almak.
    sevişirken terden yapış yapış olmamak.
    üstelik dışarısı soğuk olduğu için daha sarmaş dolaş olmak.
    dışarısı soğuk olduğu için evde cam pencere açılmaz. arada bir hava almak için balkona, pencereye çıkılır.
    işte o anda soğuyan havayla aşağı çöken oksijenin tadını almak.
    akşam otobüs durağının yanında sayyar arabadan kestane almak.
    soğuktan götü donan kezbanları dışarda görmemek.

daha uzar uzar.
    kış candır.
    bir tanedir. insanın ömrüne ömür katar. dünyanın en güzel hatunlarının soğuk ülkelerde olması tesadüf değildir.
  • montumun cebinde unuttuğum bir adet çekirdek ve hoşafı çıkmış 5 tl. başka bi güzelliğini görmedim şahsen.