şükela:  tümü | bugün soru sor
  • soğukta insanın içinden çok fazla şey yapmak istememesinden kaynaklı sıkıcılıktır.
    yaşama sevinci gider, evden çıkası gelmez, asosyalleşir, çoğu şeye üşenir. bir film açarak eline cips veya mısır alıp bütün gün depresyondaymışcasına oturup battaniye altından izleyebilir.
  • kestane bile yiyemiyoruz o derece! 27 lira kilosu.. el insaffff!!! böyle kış mı olur!
  • sevişemeyen yazar hezeyanı. kışın sevişilir, mütemadiyen.
  • kişi bulunmak istemediğini yerden kaçmak ister. bulunmak istememenin sebeplerinden biri de, yaşamayı bilememekten gelir.
    kışı sevdiğinizle yaşasanız, sevdiğiniz derken, ben gibi kışı seven ve kışın keyfini, iliklerinde, iliklerinizde beraber yaşan biri ile, emin olun kıştan vazgeçemezsiniz.
    ben de yazı sevmiştim bir an için, bir zamanlar. sonra sevmemeye devam ettim.
  • kış mevsimi bana her daim huzur vermiştir. bahar ya da yaz dönemi kurtlanıyorum belki ondan. iç huzurunu tesis ettiğin noktada sıkılmanın esamesi okunmaz olur ya hani, ben en çok kış zamanı sıkılmam. bu sebeple -benim için- mümkün olmayacak sıkıcı olma halidir.

özetle: "hadi ordan kış süper bi'şey bi'kere!!"
  • bahar ve yaz aylarında insanın aklı az da olsa dışarıda, dışarıdaki insanlarda olur. fakat kış öyle mi? kış üretme mevsimidir, insanın yakın çevresine ve iç dünyasına yönelme mevsimidir. instagram paylaşımı yapmak yerine okuduğu, izlediği, ev sohbetleri ile yakın çevresindeki bağları tazelediği mevsimdir, fırsattır.