• hafızam beni yanıltmıyorsa, bu takımın nasıl oluştuğunu konu alan bir komedi filmi vardı

edit: filmi buldum
  • öncelikle şunu söylemek isterim ki, kış olimpiyatları beyaz ırk(biraz da sarı ırk) kendi arasında yarışsın diye yapılıyor, bu net.
    başladığından beri kış olimpiyatlarını izliyorum, tek tük numunelik zenci dışında yarışan pek zenci sporcu yoktu ta ki az evvel bobsleigh yarışlarında nijerya takımını görene kadar. tam bunun şokunu yaşarken, ya bunlar nerede idman yapar, nerede buz bulur nijeryada derken jamaikayi görmemle iyice dumur oldum.
    sonra araştırınca 1988 yılında jamaikanin olimpiyatlara katıldığını gördüm, hatta bunun komedi filmini bile yapmışlar; üşütük popolar diye çevrilmiş türkçeye. sonradan filmin fragmanını izlerken hatırlar gibi oldum filmi.
    bir başarıları yok doğal olarak...
  • kesinlikle dert edilecek bir konudur.

zira, jameika kızak milli takımının olimpiyatlarda başına gelen talihsiz bir kaza ile tüm dünyanın gözü önünde 30 yıl sonra dalga geçen bu kibirli yavşaklar;
    kendi ülkesinde duzenlenen avrupa gençlik olimpiyat oyunları festivalinde, (2017 erzurum eyof) rusya'ya 42-0 yenilen buz hokeyi milli takımı hakkında türkiye için 30 yıl sonra kim bilir neler söyleyecekler?

https://youtu.be/hdzwdra0gpo
hesabın var mı? giriş yap