şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir protesto sebebi. gecenin karanlığında iş için uyanmak zorunda kalmaktan yorulduk. ankara'nın ayazı o saatlerde beter oluyor. ne yapacağız kışın ortasında ? bence bu uygulama geri gelmeli. sırf eski türkiye'yi hatırlatıyor diye kalıdırlmadıysa ben de birşey bilmiyorum. oldukça faydalı ve efektif bir uygulamaydı.
  • tüm bileşenlerimle katıldığım kampanyadır. tanıdığım herkes istifayı düşünüyor. çalışma saat aralığından kaynaklandığının farkında olmaksızın herkes ağır bir depresyon hali içerisinde. ders anlatmaya başladığımda hava halen daha karanlık oluyor. sabah ezanı toplu taşımadayken okunuyor. sadece ben değil tanıdığım farklı iş kollarında çalışan bir çok kişi aynı şikayetleri ediyor.

uygulamanın kaldırılma gerekçesini bilmem umrumda da değil, ben çektiğimi bilirim. geri gelsin.
  • nereye doğru yürüyoruz diyerek güdümlenmeyi beklediğim kampanyadır.. mevsim kış, zaten depresyon yakamıza yapışmış bir de gece modunda işe yetişme teleşı.. o öğrencilere günah arkadaş yola atlıyorlar uyuyarak,allahtan ben de uyuyorum da kaza bela yaşamıyoruz çok şükür.. ''etkilileri'' göreve çağırıyorum..
  • bu ülkede kaldırılmasına anlam veremediğim üç şey var.

1) susam sokağı
    2) çikolatalı eti turti
    3) kış saati uygulaması.

işe gitmeden önce sabah spora gidebilmek için saat 07:30'da uyanıyorum. bak beş değil, altı değil, hatta yedi bile değil yedi buçukta uyanıyorum. zifiri karanlık, çok ciddi söylüyorum öyle böyle karanlık değil. bırak bir saatlik oynamayı yarım saat bile çok fark ettiriyor çünkü saat sekiz civarı hava aydınlanmaya başlıyor. bir saat değil, yarım saatliğine bile geri alınmasına razıyım artık arkadaş. gözlerimi aydınlığa açmak istiyorum. sabahın köründe üç saat beş vesaitle yol tepip de işe gitmek, okula gitmek için dörtte beşte kalkanlara da allah'tan sabır diliyorum.
  • işe yaramayacak kampanya.
    kimbilir ne planlar, ne ayarlar düşündüler de böyle saçma sapan bir uygulamayı yürürlüğe soktular.
    neremiz doğru ki saat uygulamamız doğru olsun.
    bonus: müstehak.
  • gelmez efenim bu saatten sonra.
    vahabi suud prensleri veya katar prenslerinin ziyaretlerinde cok zor oluyordu bu uygulama. bizimkiler iadeyi ziyarete gittiklerinde de zor olmuyor artik.
    simdi turk vatandaslari disinda tum araplar memnun.
  • isterim, desteklerim lakin başarılı olması maalesef mümkün değildir. niyet başka ;

bir gün bakmışsın gmt +2, gmt +3 , . .

(bkz: greenwich'ten götün götün kaçmak)
  • la durun icat çıkarmayın, "martta tekrar uygulamaya geri dönüyoruz, saatleri 1 saat ileri alalım" derler o zaman kül kedisi gibi gidersiniz işe yeminle
  • cumhuriyet halk partisi milletvekili barış yarkadaş tarafından bugün mecliste başbakan binali yıldırım'ın yanıtlaması isteğiyle bu uygulama hakkında beş soruluk bir önerge sunulmuştur. birilerinin bunu acilen gündeme getirmesi gerekiyordu, umarız bu saçmalıktan bir an önce dönülür, insanlar mağdur!