şükela:  tümü | bugün
  • edit: lisede coğrafyam 5ti. hayır 100 üzerinden değil! 5 lik sisteme göre 5. yaz saati uygulamasını olduğunu biliyorum ama konu anlaşılsın diye halk arasında bilindiği gibi kış saati yazdım, ama yine de yetkili abiler başlığı yaz saati diye güncellerse iyi olur.

her yeni uygulama gibi kış saati uygulamasına geçilmesi de yadırgandı ilk başta doğal olarak. kendimde eleştirilerde bulunmuştum. zorlanıyorduk. o kadar kamuoyu baskısına rağmen hükümet ise geri atmıyordu. şu an itibariyle bu uygulamanın doğru olduğu anlaşıldı. insanlar alıştı,elektrik tüketimi azaldı. geçen sene bu zamanlara kıyasla elektrik tüketimim yüzde 20 azaldı.
    o kadar kamuoyu baskısına rağmen geri atmayan hükümet takdiri kazanıyor. her ne olursa olsun haklı olduğun konuda ısrar etmeyi de gösterdi. buradan bir kamu spotu daha çıkar.
  • çok doğru gerçekten, 7:00da kalkıyorum ezan 10 dakika sonra okunuyor, ışık açmadan çorabımı giyemiyorum. sokağa çıkıyorum zifiri karanlıkta sokak aydınlatmaları yanmayan sokaklarda önümü göremiyorum. gerçekten takdir edilecek bir durum.
  • hihi dogru!!!

her sabah uyanildiginda sövme sebebi olmasi dolayisiya kufur agizda aliskanlik yapti.

tanim: halkin ne dusundugunu bilmeden sacma bir genellemeyle savunmaya gecme.
  • lan la liga ve şampiyonlar ligi maçları 22.45'te başlıyor 00.30'da bitiyor neyine alışıcam
  • her sabah uyandigimda sebep olandan tut, saksakciligini yapan herkesin 7 ceddine doya doya sövüp, isigi aciyorum cunku baska turlu onunu gormenin imkani yok. karanlikta evden cikip karanlikta eve giriyorum. elektrik faturanizin amina koyayim. net.
  • alışmak değil sövmekten yoruldu insanlar, size öyle geliyor.

olmayan alışma.
  • (bkz: kanıksamak)
  • ...dedi her sabah kargalara kahvaltı hazırlayan adam!
  • ülkemde uygulanması gereken normal saat dilimine (bkz: kış saati) deyip tükaka ettiğiniz saat dilimidir. evet ona alışılması çok daha kolaydı. çünkü başlığı açan kişiyi bile hangi saat dilimi uygulamasına uyduğumuzu bilmediğini göstermiştir.

kış saatinde olsaydık ığdır'ın kuyruğundan geçen meridyene göre değil nüfusun çok çok büyük çoğunluğunu barındıran batı anadolu kısmından yani kocaeli'den geçen meridyene göre olması gereken saat dilimidir. çünkü nasıl gece yarısı 24.00 (00:00) ise gün ortası da 12:00 olması normaldir. buna en yakın meridyen de kış saati dediğimiz uygulamadır. fakat öyle değiliz işte. aralık ayında (bkz: yaz saati) uygulaması yapıyoruz. öylesine yanlıştır ki gece yarısında gün değişimi 24:00 (00:00) iken gün ortası 13:00 - 13:35 arasında değişmektedir. doğrusu için (bkz: öğlen namazı) ve (bkz: allah söyletti)

saatleri her yıl ileri geri alan onlarca ülke içinden bir biz akıllı çıktık, onu da kıçımıza teğet geçen meridyene göre ayarladık.
  • bi çaylak olarak bu otospu çocuklarını gördükçe saatleri daha da geriye almak istiyorum sabahakadar valideler ile olmak için