şükela:  tümü | bugün
  • ünlü ve zengin erkeklerin son zamanlardaki modasıdır. birde babet tarzı ayakkabı giymek şart tabi altına. afedersiniz ama sikeyim öyle modayı. giyilir mi lan o? iyiki zengin değilim amk. örnek:
    (bkz: burak yılmaz'ın pantolonu)
  • bacak kıllarının pantolondan sarktığı iğrenç gerçek gözümün önüne gelince, tiksintiyle 'olmaz olsun öyle moda' dediğimdir.

şort giyin, bermuda giyin, ama nedir abicim kumaş kısa pantolon modası, üstelik bir de üzerine ceket(!)
  • azalarak bitmesini dilediğim moda. şüphesiz ki biz moda'yı semt adı olarak sevdik.
  • kısa paça pantolon yeteri kadar iğrençken bir de onların renklisi var ki bu daha da bok ötesi bir şey. giymeyin annem giymeyin gülüm bizim de gözlerimize yazık yahu !
  • insanlar zenginleştiğini belli etmenin yolunu asırlar boyunca altındır ne bileyim gümüştür takıp takıştırarak göstermiş, zaman içinde şişmanlamanın hatta bembeyaz tenli olmanın zenginliğe atfedildiği zamanlar olmuş. daha yakın zamanlardaki statü simgelerine iphone bmw gibi alet edevatların da bu simgelere eklendiğini gördük.

ama amına koyim şu kıyafetinin absürdlüğüyle statü belirtmeyi bi ben mi anlamıyorum? birisi gider kurban bayramı coşkusundan kurtulamamış gibi etten elbise yaptırır, öteki ondan geri kalmamya uğraşır. te allam.

biz şimdi bunu eleştirince de kendi aralarında "amk fakirleri ne anlar modadan boşver sen" diye birbirlerini avutuyorlardır.

şu kısa paça pantolonlardan aynısını o babetimsi ayakkabılarla ben giysem yemin ederim aynaya bakmaya utanırım. efemineliği vs. òzelliğinden dolayı bok atmıyorum. tamamen estetik yoksunu ve kendini bir zümreye ait hissetme ihtiyacından giyiyorsunuz onları hiç birbirimizi kandırmayalım. kimse 7/24 kot t-shirt gezsin demiyorum ama sırf birilerinin gözüne girmeliyim diye böyle halleri de ben sindiremiyorum.
  • avrupadaki erkeklerin yeni tredi. bizde türk erkeği denediği zaman olmuyo kardeş. o paçanın kıvrıldığı yerde ki boşluktan buram buram kıl gözükmesi ayrı bir konu. birde arka cebine cüzdan koyma kültürü olduğundan o slim pantalon götte kabarık bir hal alıyor. bu yüzden bırakalım biz avrupa modasını dedirtecek olay.
  • modaya uygun olanı değil üzerine yakışanı giymek gerektiğini bir kez daha hatırlatan furya.
  • sadece uzun boylu ve ince yapili erkeklere gittigini dusundugum moda. model gibi fiziginiz yoksa, gobekli, kalin bacakliysaniz ozellikle uzak durun. herkes her trendi takip edecek diye birsey yok.
  • iğrenç görünen bir moda. bir erkeğin böyle bir şey giymesi bana çok garip geliyor. ulan hiç mi aynaya bakmıyorsunuz?
  • (bkz: ibiş modası)