şükela:  tümü | bugün soru sor
  • piyasaya çıktıktan sonra ömürleri fazla sürmemiş olan teknolojilerdir.

örnek vermek gerekirse:

mp3 player - walkmen'leri bırakıp bunları kullanmaya başlamıştık.
    discman - yine walkmen'ler için iyi bir alternatifti. cebimizde cd gezdirirdik.
    çağrı cihazı - sadece sms gönderilebilen taşınabilir cihazlardı. cep telefonları çıkmadan önce kısa bir süre kullanıldı.
    kızılötesi özellikli telefon - bluetooth çıkmadan önce cep telefonlarında bulunan özellikti. televizyon kumandalarında kullanılan sistemle aynıydı. bağlantı kurmak için telefonları karşı karşıya tutmak zorundaydınız.
    küçük telefonlar - bir dönemler telefonların büyük olanı değil en küçük olanı tercih ediliyordu. üreticiler parmak kadar telefonlar üretmek için yarışa girmişlerdi.
    google glass - çıkmadan önce çok pompalanan bu ürün, piyasaya çıkıp çıkmadığı bile belli olmadan ortadan kayboldu.
    3 boyutlu tv'ler - dünya kupasının 3 boyutlu yayınlandığı dönemlerdi. kısa bir süre satışı yapılan bu tv'lerin benimsenmemesi sebebiyle ömrü pek fazla sürmedi.
    windows işletim sistemli telefonlar - işletim sistemleri devi koskoca microsoft, cep telefonları için işletim sistemi üretmeyi becerememişti. kendi telefonları nokia'larda bile android sistemi kullanmak zorunda kaldılar.