şükela:  tümü | bugün
  • cihangire taşınıp asimile olmak daha mantıklı geliyor. öyle kaçmak göçmek biraz üşendirdi şimdi beni. hem cihangir bebeleriyle iyi anlaşır 2 romantizm yapar ortama uyum sağlarım gibi geliyor. hatta ailem ile gözleme açar sosyal medyada resimlerimi paylaşırım belki cihangirliler beni " aaa ne kadar doğal bir insan " diye göğüslerine basarar.
  • kaçak mültecilik, binlerce dolar gerektirmemesi gereken basit yöntemler olmalıdır.
  • benle evlenmekten geçer.

kapı gibi ab pasaportu ve vatandaşlığı vaat etmiyorum veriyorum ama büyümemi beklemeniz şartıyla.*
  • insanların fellik fellik aradığı yollardır.
  • şişme bot. o kadar suriyeli, afgan, iranli geciyor ege denizinden. cok isteyen deneyebilir. bu olaylardan sonra aslinda türklere de iltica hakki verilmeli. herkes biraksin gitsin tabii, yasasin comarlar bir basina. imkani olmayanlar da daha cok ezilsin.
  • sığınma talebinde bulunmak bu işi çözecektir.

bir ülkeye böyle bir istek göndermek hangi şartları gerektiriyor tam olarak bilmiyorum ama denemek lazım. (ha ben bunu istemiyorum) bu ülkenin kültüründen, ahlakından, yaşam biçimden rahatsız olan gayrimüslim kişiler için ideal bir yol olabilir. paranız yoksa tabi. paranız varsa hiç düşünmeden kaçın.

istek talebi için mesela şöyle bir şey yazarak başlayabilirsiniz; "ay bana burada hunharca tecavüz edeceker, ay ben bu geri kafalılardan haz almıyorum, ay ben şöyleyim, ay ben rahatça ilişki yaşayamıyorum, ay ben eşlerimi rahatça seçemiyorum." gibi cümleler ile başlayarak bu isteğinizi dile getirirseniz, sanmıyorum ki sizi kabul etmesinler.

rica ediyorum defol git.
  • çok paran varsa kanada usa veya iskandinav veya gelişmiş ülkelerin konsolosluğuna git hangi ülke sana daha uygun geliyorsa. tabii paran çok olacak bir milyon usd gibi banka hesap defterin olsun konsolosluğa derdini anlat işte benim bankada bu kadar yüklü param var ben sizin ülkenizde yaşamak istiyorum kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum yatırım yapmak istiyorum gibi vs vs vs hikaye çok veya bir emlak almak istediğini şöyle olabilir. %80 %90 sana hem oturum velirler hem vatandaşlık veya paran yoksa açsan açlıktan nefesin kokuyorsa maddiyatın zayıfsa başka bir yol arapça biliyorsan türk pasaportunu kimliğini yok et. suriye multeci kimliği bul yada yaptır. 200 veya 500 usd arası. kimliğe suriye'lerin genelde kullandığı isimleri koy mesela ahmed mahmood mahammad soyisim olacakta bintofan hamod binselam kandafi kaddafi vs vs gibi 5000 ile 10000 usd ayarla. aksaray laleli çevresinde simsarlar var onları bul. sakın bottan kamyondan otobüsten veya sınırı kaçak olarak geçerek gitme yoksa bok yoluna gidersin. en iyisi gemiye binmek. çok simsar var. önemli olan doğru ve sağlam simsarı bulmak yoksa hem parandan olursun hem canından. en iyisi gemi . gemi italya ya kadar götürür seni sonra başka bir simsar takımından almanya veya iskandinav ülkelerine gidersin norveç isveç danimarka en çok mülteci alan ülkeler. bu üç iskandinav ülkesi alasında en çok mülteciyi isveç alıyor.türkiye'den çok suriyeli isveç e kapak attı. isveç gittiğin zaman mültecilerin kampı var ayrı bir kent prefabrik evler 24 saat sıcak soğuk su yemek vs vs 1 veya 2 yıl mülteci kampı'nda yaşarsın isveç dilini ögrene kadar mülteci kampından çıkamazsın. isveç devleti her mülteciye aylık 700 usd maaş veliyor. durum bu. arapçan ve beşkuruş paran yoksa akdeniz ve ege sahilinde turistik tatil bölgesinde çalış turist ayarla evlen. çok şahit oldum avrupalıdan evlenen genelde ingiliz ve iskandinav ülke vatandaşları ama yakışıklı olman şart bide vuruşun sağlam olmalı
  • planlarim dahilinde iki sene icerisinde gerceklestirecegim eylem.