şükela:  tümü | bugün
  • terlemeden takım elbise giyebilmek
  • toplu taşımada leş gibi ter kokusuna maruz kalmamak bunlardan biri.
  • butun sozluk ahalisi beach club'larda kokteyllerini yudumlayıp sonrasında kızgın kumlardan serin sulara dalıp, akşam klimalı ortamlarda göbeği yaya yaya yattığı için kimsenin sıralamadığı sıebeplerdir.

ulan allahsızlar sokakta nefes alınmıyor, daha ne sebep olsun.
  • rahat rahat kahve,çay içebilmek,terlememek ve en önemlisi pencereyi kapatıp araba seslerini duymamak.
  • saç, makyaj, topuklu bot ve çizmeler, siyah boğazlı kazak, jean, deri mont, bere, ince çoraplar vs. liste uzar gider.
  • her zaman söylerim yaz yavşak adamların mevsimidir. bu sene yazı biraz sevmeye başlamıştım çünkü yavşakça bir 3 ay geçirdim.

ama şimdi tekrar eski halime döndüm ve adam gibi adamların mevsimi olan kışı daha çok seviyorum.

yaz pişmanlıktır. üşümeden, tir tir titremeden, hasta olmadan sıcaktan mayışmış halde hayat mı geçer lan?
    beni dağa çıkarın.

edit: an itibariyle -16 olan eskişehir ayazını götüme yedikten sonra vazgeçtim yaşasın yaz yavşaklığı

6 ay sonra gelen edit: an itibariyle adana 39 derece. yaşasın eskişehir ayazı sikeyim yazı
  • soğuğa çözüm bulup sıcağa çözüm bulamamak. şöyle ki, sokata yürürken kışın soğuk havada üzerinize kat kat giyinebilir ve soğuğu engelleyebilirsiniz. ancak yazın sıcak havada kat kat soyunamazsınız. bi yerde durmanız gerekir. ayrıca kışın haşere problemi yok. sivrisinek ısırmıyor.
  • göbekli olmak.
  • yazın donla yatsanız da sıcağa çare bulamayıp uyuyamazsınız.
    ancak en soğuk kış gecesinde kalın battaniyeler polarları vs giyip yorgan altında süper bir uyku çekebilirsiniz kendinize.

bir de yaz sıcağında sevgiliye; allaan seversen değme bana yanıyorum denirken
    kışın; cilveleşmek için fırsat kollanabilir.

soğuk iyidir. her zaman

not: klima var diyerek gelmeyin anlatılmak istenen doğal yöntemler. yoksa kalorifer de var di mi