şükela:  tümü | bugün
336 entry daha
  • canım isterse evin içinde de takarım size ne ya? ne büyük çıkarımlar. ehehe çok komik. size ne kardeşim, bu hayatta 'bana ne ve sana ne' çizgisini öğrenmek önemli. herkes işine baksın. başkalarına baka baka gelinen nokta ortada, vasatlık.
  • adı üstünde, “güneş” gözlüğü. yaz ya da bahar gözlüğü değil.
  • nedense kadınlara çok yakıştırıyorum.
  • ismi yaz gözlüğü değil de güneş gözlüğü olduğu için ve kışın da güneşi gördüğümüz için çok normaldir kışın güneş gözlüğü takmak
  • araç kullanımı esnasında kış güneşi ışınlarından korunmak amaçlı yapılabilecek eylem. bunun dışında, madde kullanmış olan kimselerin de göz bebeklerinin büyümüş olduğunu gizlemek amacı ile yaptığı eylemlerden de biri olabileceğini duymuştum vakt-i zamanında.

edit: bir, gece güneş gözlüğü takmak değildir.*
  • birileri de çıkıp adı üstünde "güneş gözlüğü" demiş, güneş gözlüğü dediğin şeyin amacı aslında kar'ın uv'sini absorbe etmek için üretilen bir taktik materyali olduğunu bilmemesi, gerçekten çok garip. güneş gözlüğü dediğiniz kar'da uzun süre yolculukların gözü yormasın tipi&fırtına gibi olaylarda göze kar girmesin diye üretildiğini bilmediğiniz anlamına gelir.
  • akşamdan kalmalığı gizlemek için
    yara bere morluk gizlemek için
    karda yüksek ışıktan korunmak için
    rüzgardan, tozdan korunmak için
    insanlarla göz göze gelmemek için
    “o kadar para verdim” diye için;
    kullanılır, kullanıyorum.
  • sürekli yaptığım eylem. görüyorum ki çevremdekiler gibi sözlükte de insanlar bunu yadırgıyor. ismiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. adı gün gözlüğü falan olsaydı şu an daha faydalı şeylere çene yoruyor olurduk.
31 entry daha