• kombiyi kapatıp sevgiliyle yorganın altına girmeyi tek geçerim. aman sabahlar olmasın...
  • ısınmak...
  • esmer guzel bir hatun ile evde sabaha kadar sohbet edip sarap icmek. sanirim en lezzetlisi bu.
  • evde oturup sokakta olmadığına şükretmek
  • evde oturup kombi ses çıkardıkça ay sonunu düşünmek.

debedit: debe'ye giren ilk entry'im o sebeple çok duygulandım. "herkesin ne çok derdi varmış kombiden yana" diye düşündüm aynı zamanda. dikkat edin kendinize ahali sıkı giyinin.
  • tiyatro ve sinemaya gitmek.

geçen gün kadıköy haldun taner tiyatrosuna gittim. bizim millet tiyatroya gitmez, kafa dağıtmak için rastgele bir oyuna girerim dedim. yahu bir baktım tiyatro bileti kalmamış. gece gündüz yarın haftaya var mı derken bir baktım aylık tiyatro seansları ful dolu...

ne yalan söyleyeyim kısa süreli bir şok yaşadım. haberleri hep ekşi sözlükten okuduğumuz için bütün milletin cahil, kültürsüz, çomar olduğu bilinç altımıza yerleşmiş. bu ülkede yaşayan diğer kültürlü kendini geliştiren kesimi tamamen unutmuşuz.

neyse camın arkasından mikrofonla konuşan abla "bilet yok" dedi. ben de "hiç mi yok" dedim. yok dedi. "yahu hiç mi yok ! " diye türk mantığıyla ısrar ettim. en sonunda "akşam saat yedi gibi gel sedirden yer verelim " dedi :)

sonuç olarak 1-2 saat bekledikten sonra tiyatroya girip oyunu izledim. beklemem , mücadelem derken hepsine değer bir oyun izledim. tiyatroya gidin ama bileti erkenden alın...
  • en yakın avm ye gidip ısınmak.
  • önerilere göre * kış geldiğinde istanbul ya da herhangi bir yerin farkının kalmadığını göstergesi olan anket için açılmış başlıktır.
  • ıstanbul 'dan gitmek. kartepe falan hiç fena olmaz :)
  • floryada bulunan ibb sosyal tesislerine haftaiçi gidip denize karşı sahlep yudumlamak.
hesabın var mı? giriş yap