şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

o kadar sevdim ki resmini
    işte bugün konuştu benle
    yorulmuştum çalışmaktan
    karda uzun yürüdük senle

geceleri resmine baktım
    olanları anlattım
    seni bi görsem diye diye
    uyudum yağmurun sesiyle

o kadar sevdim ki resmini

biliyorum görünce beni
    hep tanıyordum diyeceksin
    rüyalarımda hep sen vardın
    hep tanıyordum diyeceksin

okuduğum her cümlede
    konuştuğum her insanda
    gördüğüm her güzelikte
    sen de varsın
    sen hep varsın
    --- spoiler ---
  • kar yagiyorsa eger, yuruyelim uzun uzun.

bastikca gacir gucur ses cikaran karlar arasinda, ayagimizin sekli ciksin yaris yapalim kimin ayagi daha buyuk diye.
    ya da ben diger ayak izlerine basa basa gideyim, sen beni izle. gul sonra hallerime.

sahlep iceriz belki, tarcinli. cocuklugumdan aliskanlik iste, biyigim cikti bak, der gulerim ben de ictikce.

soz bak, eldivenlerimi takmam elini tutuyorum diye.
  • çay - patlamış mısır- battaniye.
  • salep sıcak çikolata gibi tatlı sıcak içeceğini alıp bir şeyler izlemek. bu tv de olur cam kenarında oturup sokağı izlemek olur. maksat sıcak bir ortam oluşturmak.
  • ates yakmak. somine olur, bahcede cali cirpi olur, yalniz olur, kalabalik olur. yeter ki citir citir sesi ciksin. yuzum hafiften yansin. arada odun, gazete, mektup, eskimis hatira, kirilmis hayal, ne varsa atese atiyim. pirofili dumanli dumanli sarsin her yanimizi.
  • minderlerle ev yapmaktır.

sadece salonda soba olduğu için annem diğer odalarda oynamamıza izin vermezdi. zaten verse de sen oynayamazsın, kolay mı olum ankara soğuğunda sobasız odada oyun oynamak. babamın işten geç geldiği ya da kışın akşam çabuk olduğu için ve kar yağdığı dönemlerde, annemin dakikalarla sayılı olarak karda oynamamıza izin verdiği zamanlarda kardeşimle tek eğlencemiz minderlerle ev yapmaktı. gerek iki koltuk arasına gerekse sandalyeleri birleştirip koridor tarzı evler yapmak sonra o evler içine iki büklüm girip saatlerce orada oynamak kadar zevkli bir şey yoktu kışın yapılabilecek şeyler arasında. bir de içeriden bakar ışık alıyorsa battaniyelerle ışık alan yerlerini kapatır sonra içinde fenerle otururduk.

ha bir de sobanın fırınına patates ya da ayva atmak vardı bak onu unutmayım.

o patates ya da ayvayı yaptığın evin içinde yeme kısmına ise hiç değinmedim dikkat ettiysen, bu kadar güzel şey de bir arada olmaz artık, insan biraz yetinmeyi bilmeli.

şimdi kışın yapılabilecek en güzel şey'e bu kadar hevesli yazacağım bir örnek bulamamak da benim sorunum sanırım. gidip biraz battaniye altında fener açayım.
  • (bkz: seks)
    edit: birinin demesi gerekiyordu üzgünüm arkadaşlar.
  • (bkz: yürüyüş)
  • kar yagdiktan sonra ankara kalesine çıkıp şehri izlemek. veya trene binip pencereden yağan karı izlemek.