• tabi ki de koşmak.

biraz sıkı giyinilir, sahile gidilir, kulaklık takılır hatta biraz melankolik şarkılar olursa daha da iyi olur.

başta üşürsün belki ama biraz zaman geçtikten sonra ki o ısınma hissi, anlayamazsanız.
  • isinmak.

daha iyi degil, baska iyi bir aktivite dusunemiyorum. allah sogugun belasini versin.
  • minderlerle ev yapmaktır.

sadece salonda soba olduğu için annem diğer odalarda oynamamıza izin vermezdi. zaten verse de sen oynayamazsın, kolay mı olum ankara soğuğunda sobasız odada oyun oynamak. babamın işten geç geldiği ya da kışın akşam çabuk olduğu için ve kar yağdığı dönemlerde, annemin dakikalarla sayılı olarak karda oynamamıza izin verdiği zamanlarda kardeşimle tek eğlencemiz minderlerle ev yapmaktı. gerek iki koltuk arasına gerekse sandalyeleri birleştirip koridor tarzı evler yapmak sonra o evler içine iki büklüm girip saatlerce orada oynamak kadar zevkli bir şey yoktu kışın yapılabilecek şeyler arasında. bir de içeriden bakar ışık alıyorsa battaniyelerle ışık alan yerlerini kapatır sonra içinde fenerle otururduk.

ha bir de sobanın fırınına patates ya da ayva atmak vardı bak onu unutmayım.

o patates ya da ayvayı yaptığın evin içinde yeme kısmına ise hiç değinmedim dikkat ettiysen, bu kadar güzel şey de bir arada olmaz artık, insan biraz yetinmeyi bilmeli.

şimdi kışın yapılabilecek en güzel şey'e bu kadar hevesli yazacağım bir örnek bulamamak da benim sorunum sanırım. gidip biraz battaniye altında fener açayım.
  • --- spoiler ---

o kadar sevdim ki resmini
    işte bugün konuştu benle
    yorulmuştum çalışmaktan
    karda uzun yürüdük senle

geceleri resmine baktım
    olanları anlattım
    seni bi görsem diye diye
    uyudum yağmurun sesiyle

o kadar sevdim ki resmini

biliyorum görünce beni
    hep tanıyordum diyeceksin
    rüyalarımda hep sen vardın
    hep tanıyordum diyeceksin

okuduğum her cümlede
    konuştuğum her insanda
    gördüğüm her güzelikte
    sen de varsın
    sen hep varsın
    --- spoiler ---
  • açık ve temiz havada güzel bir manzara eşliğinde konyak içmek.
  • güneye gitmek, yeterince güneye gidersen güneşli açık bir hava bulabilirsin.
  • battaniye altında osurmak.
  • alplerde ahşaptan yapılma bir dağ evinde gözünü açıp, yerden tavana kocaman cam pencereler den manzarayı izlerken, şömine kemikleri dahi ısıtırken, arka tarafta çalan david oistrakh eşliğinde üstüne bir kupa kahve konyak yudumlayarak afyon patlatmak olacaktır.
  • ice-skating. (buz pateni)
    ozellikle de somerset house, london'da.

central parkta yapmak henuz nasip olmadi, onu da metheden cok (ozellikle christmas zamani), bakalim, belki bir gun kiyaslariz.

turkiyede yapilabilecek en guzel aktivite derseniz, sobanin uzerinde kestane pisirip, annemin yani basinda sahlep icmek derim.
hesabın var mı? giriş yap