şükela:  tümü | bugün
  • anneni dinlemeliydin çocuk, çünkü o gerçekten bazı şeylerin farkındaydı.
  • biraz büyü, sonra konuşuruz. şimdi nasılsa dinlemeyeceksin.
  • o gece sakın kızı eve getirme . baban yakalayıp ağzına sıçacak . fenerbahçe & galatasaray maçına üst ver , tüm paranı yatır . o kızın peşini bırak , 7 sene sonra tekrar dönüyor zaten sana . bu süreyi başka kişilerle geçiredur .
  • 'birkaç sene içinde hayallerin öyle bir gerçek olacak ki ne olduğunu şaşıracaksın. hiç inanasın gelmiyor biliyorum ama inanılmaz yoğun bir insan olacaksın, böyle gün 34 saat olsa yetmeyecek sana. (tabi böyle diyorum diye gevşeme hemen) ah bir de, ara ara sapıtıp çok eğleneceksin. pişmanlık duymana lüzum yok. sen eğlenmene bak.'
  • ''senin üst dönemde bir çocuk var ya, arkadaş hani, kalorifer önünde anlamsızca muhabbet falan ediyorsun şu an kesin, ha işte o çocuk senin 12 sene sonra hayatının orta yerinde hidrojen bombası atacak, haberin yok, şimdiden uzaklaş oradan, git sınıfına ders çalış''
  • kişiden kişiye değişen olaydır. ama benimkisi öğüt şeklinde olmayabilir. 15 yaşımdaki halime söyleyeceğim şey, "evlat zamanlaman harika. ucuz yırtmışsın. bu justin bieber hayranlarıyla aynı ortamda olsaydın halin nice olurdu." şeklindedir.
  • "hayattan çok bir şey bekleme, dünyayı kurtaramazsın, çalışsan çabalasan da birilerinin arkanda durması lazım yoksa haybeye çabalamış olursun, dürüst ve çok bilen pek sevilmez, her şeyi bilir farkedersen mutsuzluk her daim yanında olur, biraz dangalak mutlulardan olmaya çalış elinden geliyorsa" derdim.
  • 15 yaşındayken tuttuğum günlüğü buldum geçen gün.
    evet, şu an 'ne kadar büyütmüşüm meseleleri' dediğim yazılar var ama en nihayetinde aşağıdaki satırlarda 15 yaşındaki halim bugünkü halime öğüt vermiş resmen:

-yaptığımız bir hatanın üstünü bir başka hatayla kapatamayız, sadece daha büyük hatalar yaparız.
    -geçmişini sindiremeyen geleceğini kaldıramaz. geçmişini aşamayan geleceğini yaşayamaz.

özetle, sadece 'aferin, böyle devam. yalnız ilişki meselelerini dramatize etmene hiç gerek yok.' diyebilirim.
  • biliyorum, odaklanmak çok zor ama daha çok kitap oku. bırak müzik falan dinlemeyi, paranı ota boka harcama, sadece kitaplarla uğraş.
  • şimdi sen her dönem takdir getiren, en büyük çılgınlığı dershaneden kaçmak olan bir tipsin ya... gerçi lise 1'deyken dershaneye gitmiyordun, şu halde en büyük çılgınlığın cuma öğleden sonra okuldan kaçmak oluyor... neyse anladın sen, işte öyle bir insansın ya, buna gerek yok.

yapmadığın o şeyler, 30'a yaklaşırken tekeeer teker çıkıyor. ki inan bana, bu yaş o işler için daha uygun değil.

gerçi sen de haklısın, paran yok bir şeyin yok, ailen sana bir hafta para vermese bir köşede öleceğini düşünüyorsun. canım ya bak hatırladım şimdi.

aç kalmazsın güzel kardeşim. anne baba bağırıyor çağırıyor ama anne babalıktan istifa etmiyor.
    keep calm and eller havaya canım benim.

*
    bu arada bir önceki öğütte dediğim çocuğu da brak artık allaşkına ya. hm.

hesabın var mı? giriş yap