• uzun zaman caylak modundan kurtulmayi bekleyip o an geldiginde sozlukte ne yapacagini bilememek, nereye ne yazsam ki acaba diye tum gunu sozlukte gecirmek, bunun sonucunda gozlerin kurumasi, acliktan midenin bulanmasi vs.. ama yine de hos bir sey:)
  • addams family jeneriği girilip 13 aydır içinde kalmış olan bastırılmış duygular çıkartılıp deli gibi dansedilen andır, evet deli gibi.
  • az önce farkettim nasıl yani lan baya imkansız gibi geliyordu artık
  • ekşi sözlük entelijans güruhu'ndan gelen;
    "ekşi sözlük camiasina hoşgeldiniz! sizin şahane bir insan olduğunuzu farkettik, sözlügü daha iyiye gotureceğinize inandık, size sığındık. sözlük yazarı olmanın tadını çıkarmanız dileğiyle"
    şeklindeki mesajın mesaj kutunuzu yeşillendirdiği andır
  • kişi "roaarhhhggg" gibi bir efekt akabinde sözlüğe haldır haldır yazmaya başlıyorsa kişinin tekrar çaylak olduğu anla hemen hemen ayndır.. yok eğer kişi "hele şükür" diyip sakin sakin sözlük yaşantısına giriyorsa, bilinki güzel geçecek yılların başladığı andır o an..

misal ben, sene 2000, aralık ayı felan, o zaman çaylaklık felanda yoktu.. direk yazar olyodun.. öyle bir daldım sözlüğe 1000 entry yazıp gammaz olacam diye.. 748'de uçtum tamamen... sora larden loughness oldum 2001'de.. 4 sene geçmiş bakın üstünden..
  • henüz olan biteni kavrayamama, çaylaklığın yasak meyvesi olan her türlü atraksiyonu kurcalama ve sürekli bir ben butonuna basma dürtüsüyle aklı karışık ne yapacağını bilmez okusun mu yazsın karar veremez ruh halinin yaşandığı andır
  • cesitli sebeplerden dolayi uzun sure internete girememis bir caylagin, arkadaslarindan birinin cep telefonu araciligiyla yolladigi mesaj sonunda ogrenip, oley oley oley diye bagirip yazarligini kutladigi andir. hemen internet baglantisi olan bir bilgisayar bulunur ve sozluk sayfasindaki her yere girilir, cikilir. yazar arkadaslara mesajlar yollanir (sozluk araciligiyla). o an iste boyle bir andir.
  • sabah sozluge girilir, kisinin caylaklıktan kurtuldugunu anladigi an entry'sine girilir, okuduktan sonra hadi kendime de bir bakayim denilir ve de mutlu son bugun gorulur....
hesabın var mı? giriş yap