şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece kendilerinin okuyacağı metinlerde kullansınlar dediğim özgürlük.
 • "okuyacak insanlara zarar vermeyen bir eylem olduğuna karar vermişse" kısmına katılmadığım özgürlüktür, beni derinden zedeliyor şahsen
 • kişinin, yazdığı şeyi okuyan insanların işini zorlaştırma özgürlüğüdür.

  bir metin de, özellikle uzun bir cümle de de ya da ki eki yanlış yazıldığı zaman, okuyan kişiyi ister istemez cümle başına döndürürki buda haliyle yazının akıcılığına zarar verir (görüldüğü üzere).

  de ve ki eklerinin doğru yazılması uluslararası'nın bitişik, bir şey'in ayrı, birkaç'ın bitişik yazılması gibi bir şey değil. az da olsa okumayı kolaylaştıran ve değişmesinin pek imkanı/anlamı olmayan bir dil kuralı.

  ayrıca iyi bir okur-yazar bu tür şeyleri otomatik yapar zaten. yapmadığında rahatsız olur. bunun üzerinden politika üretmeye gerek yok, space'e bas geç işte, daha kolay. zaten "ben biliyorum ama yazarken dikkat etmiyorum" diyen tipler genelde imla kurallarına hakim olmayan kişiler oluyor. yazarken dikkat etmeyecen de ne zaman dikkat edecen, konuşurken mi?
 • abi de nin nasıl yazılması gerektiğini bilmiyorum.
  üniversite bitirdim, evlendim işim gücüm var, yaşıyorum yani. kimsede takmıyor burda takıldıkları kadar. bana niye kızıyorsun bana bu eğitimi vermiyen, bu eğitimim olmadığı halde beni okullarından mezun eden hocalara kız.
  bide nedir yani ayrı olsa nolur ayrı olmasa nolur. adam normal hayatta emniyet şeridinden 150 km kızla gider ama de ayrı yazılcak diye konuşur.
  sittir ordan
 • öyle bir özgürlük yoktur. cahillik vardır.
  ha bi de cinslik.
  git adını soyadının hecelerini ayır daha iyi.
 • özgür kız özge'nin duyarıdır. her özgürlüğü öptük deleri şapırdatması kaldıydı. yaz anam yaz, gönlünden nasıl geçiyorsa öyle yaz. orada durma, biraz da 2+2=5 yaz, kızılderililer türkmüş, kayıtlar montajmış, che'nin çantasından kuş çıkmış yaz. ağzını açan olursa hiçkimse herkesin özgürlüklerine de karışamaz dersin konu kapanır.