şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iyisinden üç tane gözlük silme mendilimin bulunmasıdır.
  • mutluluğu
  • marlboro ve motorin.
  • istediğin şeyi, istediğin yerde, istediğin zaman diliminde yapabilmektir. bir de bunları, birlikte yapmak istediğin biriyle yaparsan lüksten de öte bir şey olur, ama genelde en zor olan kısım budur.
  • (bkz: yalnız kalabilme hakkı)
    (bkz: personal zone)

hele şu sosyal medyanın insan doğasını değiştirdiği şu yıllarda mükemmel bir lüks.
  • her gün içtiğim sigara ( uzun parlıamentten vazgeçemiyorum ).

ve bazen kaliteli bir kafede kendime söylediğim kahve tabağı.(15-20 lira arasında değişiyor)

onun dışında bir lüksüm yok. en son ne zaman kıyafet ve ayakkabı aldığımı dahi hatırlamıyorum.

kamyoncu dayılar gibi uzun parlıament ağızda el de çay bardağı laylaylom yaşıyorum.
  • ay başında dışarıdan lahmacun söylemek. (normalde evde kendim yapıyorum)

ay başında kent switch almak. (normalde tütün içiyorum)

4 5 aydır maaş alınca aspava yicem diyorum ama hep unutuyorum. bir dahaki ay bunu yapcam.

aslında dışarıda yiyebildiğim her şeyi evde kendim yaptığım için en büyük lüksüm bunları dışarıdan söylemek oluyor. başka da lüksüm yok.

not: arkadaşlar bu arada başka lükslerim de var tabi ama ben onları normal hayat şeysi olarak ele aldığımdan yazmıyorum. yani cumartesileri alkolüm, tiyatrom, sinemam falan var dhsjsjsj. bunları evde yapamadığımdan hep.
  • çevresindekiler tarafından anlaşılmak
  • zamanını kendi istediği gibi kullanabilmesidir.
  • özgürlüktür.
    günümüzde maalesef lükstür.