• ancak birine rahatsızlık verdiğinizi fark ettiğiniz anda gerçekleşen bir kabuldür bu. bu yüzdendir işte işgaller, katliamlar, pandik atmalar.

ve işte bu yüzden artıyor şiddet (kendi varlığını kabul edebilmek için başkasının onayına ihtiyaç duyan gelişmemiş ruhlar ve bunları beslemekten iktidara kavuşan faşistler)

prensesin yatağında bezelye tanesi olsam diyenleri az mı gördük, peh..

kişilikte varoş olmak, budur olm sizin işiniz.
  • hatta örtünmek bile, ve dahi örtündükçe örtünmek, ve daha çok örtünmek, kişinin kendi varlığını kabul etmesi için bulunmuş bir çözümdür aslında. insan kendi zavallılığı içinde kendini o müphem varlıktan koruyarak var olmaya çalışır. bunu d diğerlerine kendini afişe ederek yaparak. çünkü başkaları tarafından onaylanmak, herşeydir.
  • kişinin kendini kabul etme süreci, özgünlüğünün olağan halini sevmekle başlar. çocukluğunu, gençliğini, başarı ve hatalarını, tercih ve yanılgılarını, tıpkı başka bir insanı nasıl makul karşılaşıyorsa o şekilde makul karşılamayla başlar.
    özüne sadık kalınırsa, şeffaf, objektif, tüm insanları seven ve yine de olaylara temkinli yaklaşabilen bir kişilik gelişir.

çocukluk döneminden itibaren kişilik gelişiminde kazandırılması gereken, ailelerin bakış açısı ve eğitim hatalarının sonuçlarında deforme olduktan sonra, yetişkinlik yaşlarında tamirle kazanılan bir davranıştır.
    kendi varlığını kabul etmek insanı kabul etmekle ilgilidir.
  • kabul ediliyor edilmesine de, şövalye zırhı içindeymiş gibi hissettiren (ya da bir robotun içindeymiş gibi) durumlarda afallamıyor değil insan. varlığı kabul ettiren, şu an klavyedeki tuşlara basan parmaklar (beden) mı yoksa şövalye zırhı içerisindeymiş gibi hissettiren, bilimsel olarak açıklaması mevcut ama halen çoğu insan tarafından metafizik anlamlar yüklenen 'şey' mi? beden içindekini referans alırsan sonrası merak uyandırıyor, hoop yeni sekme aç. bedeni referans alırsan, yani 'beş duyu ile varoldum, çok mutluyum' hesabı, eh, bir nebze gideriyor gibi.

ya nasıl konular bunlar?

ben, dijital ortamda var olan bir sayıyım, bankaya gittiğimde adımı görünce kabul ediyorum bunu. varım yani.
  • kısaca kkvke'dir. insanın kendi ile barışık olması gibi bir şey aslında. ama daha temel bir mesele olarak da ele alınabilir. fakat felsefe yapmanın da lüzumu yok. ancak düşünmeden de edemiyor insan. lakin çok düşünmek de malum bünyeye pek iyi gelmez.
  • sigarasız geçirdiğim günleri anımsatan başlık
hesabın var mı? giriş yap