şükela:  tümü | bugün
  • olayın tekel bayisinde geçmesi, türk bayrağı ve atv ayrıntıları hikayeye gizem katmış.
  • ikna olmadım. bir de gürses opel'i dinlemek lazım.
  • onlara bu cesareti verenlerin sebep olacağı ihtimaldir.

nasılsa alıştılar istedikleri insanı darp etmeye, uçan tekme atmaya, taciz, tecavüz etmeye. ceza yok birşey yok, iyi hal indirimi var, dini nedenlerle yaptım diyip suçun hafifletilmesi var, paran varsa hiç ceza almama şansın var. var oğlu var yani.

o yüzden senin durduk yere darp edilmen bu ülke için olağan bir durum olacaktı. darp edilseydin de 2 gün konuşulur unutulurdun. olay tekelde değil başka bir yerde olsaydı 5 gün konuşulurdun. tekel, içki, sigara işin içinde olduğundan 3 gün düşer gündem süren yani atv, ak-it, beyaz tv, yeni yandaş ana akım medya, buralarda haber olamassın. ekşi, sözcü ve twitter gündemini kısıtlı süreyle işgal edebilirdin.

yan baktı diye öldürülenlerin ülkesinde 50 kuruş için adamı 100 parçaya ayırırlar. bence sigaranı yak keyfine bak, takma kafanı.
  • yer kadıköy ise, "bir tekel bayisindeyim" demeyeceksin. şuradaydım, şu dükkan diyeceksin. senin karşılaştığın tavırla başkaları da karşılaşmasın istiyorsan sesini çıkaracaksın. diğerleri de sesini çıkaracak, alışveriş yapmayacak bunlardan.

yoksa çok komaya sokarlar herkesi.

kime diyorum ki, bağdat caddesi kızılkayalar'ın önünde sıra var. sıradakilere sorsan hepsi gezicidir. ruhuna sıçtıklarım.
  • üstteki yorumlardan anlayabilirsin kardeşim normal bu şeyler burada. malesef öküz bu toplum ve gördüğün gibi şikayet ettiği adamlar da öküz. sen değilsin ben de değilim ama malesef bir şey yapamıyorsun.
    sanki yanlışlıkla deliler hastanesine atılmışsın, tüm dünya da deli olmadığını biliyor ama tüm bu lanet bürokrasi sınırlar ot bok yüzünden orada kalmak zorundasın.
    bizim için türkiyede yaşamak böyle bir şey.

edit: horace wells yazmamıştı daha ben yazdığımda.
  • naz senmisin?

ilgili gönderme için bakınız gürsel opes riziliti.
  • ana dilim gibi türkçe konuşurum, bahsi geçen diyalogdan hiçbir şey anlamadım. olay komagene tekel'de geçmiş heralde.
  • öncelikle geçmiş olsun. yalnız olayı cahil ve öküz ak parti tabanına bağlayıp ruhunuzu ötekileştirme mastürbasyonu ile rahatlattıktan ve bir müddet ne kadar süper olduğunuzu düşündükten sonra keşke şunu deseydiniz; "senin misak-ı milli'ne bayrak dikerim!" (bir uludağ sözlük yazarından alıntı).