şükela:  tümü | bugün
  • nostalji adı altında yayınlanan sevdiğiniz kliplerde geri vokal olan kişilerin yıllar sonra piyasaya çıkıp çektiği kliplerin de nostalji adı altında yayınlanması.
  • bayramlarda mezarlıkta geçirilen zamanın arttığı an.
  • 9-10 yaşlarındaki çocukların teyze amca demeye başlamaları. şahsen bana abla diyen kalmadı artık. 30 yaşıma bile girmedim daha halbuki ama gel gör resmen teyze diyolar :(
  • -mühür, belediye harcı, vergi gibi kalemlerin yazıldığı sinema biletlerini hatırlamak.

-babanın ilk renkli tv alıp geldiği günü hatırlamak.

-bu gibi şeyleri hatırladığında gözlerin buğulanması.
  • lise döneminde izlediği genç futbolcuları spor yorumcusu olarak izlediği an.
  • kasetini aldığım günü dün gibi hatırladığım şarkının artık nostalji/flashback programlarında çalması.
  • geçen eve dönerken fark ettiğim an. eve dönüşte bira içesim geldi. şimdi gidip otursan bi yerde, 3 bira içsen çerez yesen 35 lira hesap gelecek en az. gittim o paraya kuru üzüm, kuru erik ve kayısı aldım. bi haftadır yemekten sonra yiyorum. harika ya.
  • eski sevgili ile karşılaşınca sohbetin içeriği şu şekildeyse

-sen hangi krese gonderiyorsun?
    -bu ara epey bir huysuz gece uykulariniz nasil?
    - valla cok yordu bu çocuk beni

epey buyumusum ben dediğim an'dir.
  • bundan dört beş sene önce arka arkaya hiçbir şey dinlemeden haftalarca metallica dinlediğimi filan biliyorum. demin the four horsemen açtım aklıma gelince. dayanamadım yarısında çıktım ve bir köroğlu türküsü patlatım. en sevdiğimden.
  • tekrar universite sınavına girsem acik ogretim filan tuttururmuyum diye düşünürken akla gelen son universite sınavına 1999 yılında girmiş olduğum