şükela:  tümü | bugün
  • kendini inanılmaz derecede geliştirmek isteyen adamdır.
    işte, "haydi, zengin oluyoruz" gibi, "para kazanıp keyfe bakma rehberi" gibi, "mutlu insan olma rehberi" gibi kitaplar alıp hep okur.
    yaşam koçu falan olursa ekmek kapısı da oldu bak. iyi para var o işte, böyle böyle girmek gerekiyor.
  • sonra da ferrarisini, bilemedin porschesini satar bu.
  • kitapları ağırlık olarak kullanacaktır muhtemelen. gelişimine bu şekilde yardımcı olacaktır.
  • ağzına sıçtığımın malıdır. bir de polisiye okurunu küçümser sikko. ben tanıyorum böyle mallar. beşbin lira vermemişse de vermiştir yine bir sürü para. içindeki bilmemneyi açığa çıkar, yok çocuğu açığa çıkar, yok içindeki itneyi açığa çıkar.
    afedersiniz ben sinirleniyorum da biraz böyle adamlara. kız tavlama sanatları, karşı cinsi etkileme teknikleri bilmemneler. oh valla. yemeği de çatal-kaşık adı verilen aparatlar ya da çubuklar vasıtasıyla alıp ağzına atman gerek. mücük beyin. bö.
  • (bkz: ampul abi)
  • 5000 lirayı keyfekeder kitaba veren birisinin para kazanma, geçinme derdinin olmayacağını düşünürsek bu kadar zengin olmasına rağmen dünyevi mevzulardan uzaklaşmayı tercih etmiş kişidir ya da kitap okuyarak meslek sahibi olacağını düşünüyorsa malın önde gidenidir.
  • amacına ulaşmak için genel eve gitse kendisine daha ucuza patlayacak olan adamdır. hayır kimi kandırıyorsun kendimi geliştiriyorum diye, sanki bilmiyoruz amacının ne olduğunu, gözlerine yazık, okuma o kadar.
  • maddi yönden rahat insandır. kişilik sıkıntısı çektiği doğrudur. evet maldır.
  • aklı nasihatlarla dolacak insandır ve büyük bir ihtimalle bu nasihatların hiçbirini kullanmayacaktır.
  • (bkz: lobotomi)