• (bkz: lobotomi)
  • sonra da ferrarisini, bilemedin porschesini satar bu.
  • kişisel gelişim zırvalığının toplum iyice beyinsizleşsin diye hipnopedi yoluyla doğumdan itibaren ulvi bir öğreti olarak hayatın merkezine alındığı secret inancına mensup totaliter, mümin sekmanist bir rejimde yaşayan distopya anti-kahramanıdır.
  • kendini inanılmaz derecede geliştirmek isteyen adamdır.
    işte, "haydi, zengin oluyoruz" gibi, "para kazanıp keyfe bakma rehberi" gibi, "mutlu insan olma rehberi" gibi kitaplar alıp hep okur.
    yaşam koçu falan olursa ekmek kapısı da oldu bak. iyi para var o işte, böyle böyle girmek gerekiyor.
  • kitapları ağırlık olarak kullanacaktır muhtemelen. gelişimine bu şekilde yardımcı olacaktır.
  • o paraya kendi gibi üç öküz alabilecekken parayı kitaba yatıran insan.
  • aklıma kayserili ve trabzonlunun fıkrasını getirmiş adamdır.

karadenizli hamsi yiyor, kafalarını kenara ayırıyordur;

kay : neden son o kafaları yemiyorsun?
    tra : onları satacağım ayrıca...
    kay : neden?
    tra : onlar zeka açıyor.
    kay : bana sat!
    tra : al!

kayserili kafaları yer, yer, yer... bakıyor ki zekasında bir açılma yok.

kay : paramı geri ver lan kazıkladın beni
    tra : hah!, bak şimdi açıldı işte zekan bebeyim...

not : orjinal fıkrada "bebeyim" yok. orasını ben ekledim.
  • maddi yönden rahat insandır. kişilik sıkıntısı çektiği doğrudur. evet maldır.
  • aklı nasihatlarla dolacak insandır ve büyük bir ihtimalle bu nasihatların hiçbirini kullanmayacaktır.
  • ağzına sıçtığımın malıdır. bir de polisiye okurunu küçümser sikko. ben tanıyorum böyle mallar. beşbin lira vermemişse de vermiştir yine bir sürü para. içindeki bilmemneyi açığa çıkar, yok çocuğu açığa çıkar, yok içindeki itneyi açığa çıkar.
    afedersiniz ben sinirleniyorum da biraz böyle adamlara. kız tavlama sanatları, karşı cinsi etkileme teknikleri bilmemneler. oh valla. yemeği de çatal-kaşık adı verilen aparatlar ya da çubuklar vasıtasıyla alıp ağzına atman gerek. mücük beyin. bö.
hesabın var mı? giriş yap