şükela:  tümü | bugün
  • özgürlüğün kime göre neye göre olduğunu sorgulama gereği duyduğum olgu. zira kişi hayatının bu anında, çocukluk döneminde ailesinin ve çevresinin izin verdiği kadar özgürdür.
    şu andaki davranışları, yaşam biçimi, hayat görüşü vb. olgular ne kadar bağımsız gözükse de belli bir dönemde kendisine empoze edilen davranış sınırları içerisinde özdgürdür. saf özgürlükten bahsedilemez.
  • kişisel özgürlük ve kişisel özgünlük çok önemli senden bir tane daha yok ve herkes beni ben olduğum için sevmeli beni ben yapan değerlerle hayalim şu ya da bu yada hedefim bu dediğinde kimse seni sevmez. yada birini taklit ettiğinde aaa bu şuymus diye sevmez. seni gerçekten seven insanlar sen olduğun için sevenlerdir õteki türlü aaaa bak bunun hayali buymuş gel sevelim demez yani hatta insanlara antipatik gelirler öyle birseye döver gibi insanlari taklit edersen ayni hizla terk edilmen daha olasi çünkü sahtelik her zaman kendini belli eder. ayyy birde insan sevdiği erkeği taklit eden bir erkek hakkinda ne düşünür ay sevdigim erkeğin taklidi hemen aşik olduum mu dersin sersem gibi yoo anca buda ucuz bir taklit çikti taklitler asillarini yaşatir bebeğim dersin ahahahah xd sirf 2. 3. üniversite okuyacağim dediğim için okumuyorsa bende birsey bilmiyorum üniversiteyi zar zor ittirerek bitirdi belkide bitiremedi senin neyine ya sen ilkel zeka seviyesinde durdukça 100 okul bitirsen ne 1000 tane bitirsen ne kâr etmiyo beynin yerinde sayiyo.