şükela:  tümü | bugün
  • ayda 5$ maliyetli, birden çok hesap (eş/dost/akraba ve cihaz) destekleyen bir örneği şurada yer alan yöntem.
  • docker ile kolayca vpn kurma (tek komut ile)

https://medium.com/…e-cloud-e792f581526c#.59uv67spo

hatta ibm bluemix 512 mb lik free container veriyor. olmadı oraya kurup ömürlük kullanılabilir. bilemiyoruz yarın ne engellenir.
  • +-10 dakikada kurmak için (bkz: #63897114) entrysini referans alabilirsiniz.
  • geçin bu geek muhabbetini. super vpn ya da benzeri engellenmemiş uygulamalar var.
    <<3>>
  • yazdıktan sonra kırk tane anlatıma daha rast geldim, buyuyup buyuk adam olacaktim'ın anlatımına ek olarak not düşeyim:

(bkz: 4 kasım 2016 vpn erişim yasağı/#63910150)
  • madem vps kullanacağız niye l2tp ipsec yapmak yerine openvpn ile uğraşıyoruz anlamadım. hem client kurmaya da gerek kalmaz.
  • madem vps kullanacağız, udp 500 portuna mahkum olmamak için openvpn kullanıyoruz. aynı zamanda bildiğiniz üzere l2tp tek başına şifreleme sunmayan bir protokol olduğundan, ipsec ile beraber kullanıyoruz ki onun da güvenirliği tartışılıyor.
  • private internet access gibi dünyanın en iyi paralı vpn hizmetlerinden birinin de erişime engellenmesi sonrası kullanılması zorunluluk kazanmış başarılı bir yöntem.
  • herşey çok güzel. bütün adımları takip ederek kurulumu yaptım.
    amma velakin herhangi bir bağlantı yapmadan 55-60 hatta zaman zaman 90 küsür mbit hız alıyorken, bağlantıyı kurduğumda hız 5mbit civarında geliyor.
    amsterdam sunucuyu da denedim frankfurt'u da.
  • bütün adımları uygularken server'a openvpn'i kuramamıştım ve başka bir yerden başka kod kullanarak hallettim bunu (çünkü adresin değiştirildiği hatasını alıyordum güncelleme yapmayı denediğimde). fakat şu anda openvpn'i indirdiğimde kayıtlı kullanıcı olmadığıyla ilgili hata alıyorum, aldığım hata. kodu aldığım siteye göre direkt ıp adresimi yazarak openvpn giriş kısmını açabilirim ama ıp adresimi yazdığımda bu sayfaya ulaşılamıyor hatası alıyorum. yeşillendirebilen olursa çok sevinirim.

edit: sorunumu halletmiş bulunmaktayım, sorularınız olursa yeşillendirebilirsiniz.

edit 2: log'lara girmeyi denediğimde erişimim engelleniyor, demekki bir şeyleri yapamıyorum el atarsanız çok sevinirim.

edit 3: bilgisayardan anlamadığımı itiraf ediyorum ve uğraşarak onu da hallettiğimi belirtmek istiyorum.