şükela:  tümü | bugün
 • kişiyi hürriyetinden yoksun kılma

  madde 109 - (1) bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan kişiye, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.
 • ebeveynlerin, özellikle de babaların sıkça işlediği ancak aile denilen saçmalık nedeniyle yargılanmadığı suç. ha eve zincirle bağlarsa filan anca o zaman yargılanır yoksa aile bağlarını, otoriteyi, ekonomik gücü filan kullanarak yaparsa bi şey olmuyor.
  ler, ama özellikle de kocalar için de geçerli tabii bu.
 • son dönemlerin en moda suçlarından biridir.
 • sulh ceza mahkemelerinin menülerinden birisi.
 • trabzonspor başkanı mafya bozuntusu ibrahim hacıosmanoğlu tarafından milyonların gözü önünde göstere göstere alenen işlenen suç. hem de maçını yöneten hakemlere karşı. yani hiçbir şekilde dokunmaması gereken kişilere karşı işlendi bu suç. sonucu ne mi oldu? uğrunda öleceğini söylediği ancak ismini telaffuz etmediği şahıs tarafından aranıp teselli edilince hakemleri serbest bırakma lütfunu gösterdi. düşünün bundan sonra o ile hakemler gidip o takımın maçını yönetecek, mafya bozuntusunu rahatsız edecek kararlar verdiği zaman başına gelecekleri bile bile. hukuk devletinin başındaki şahsın bile o tavırları onaylayacağını yapanlara affetmeleri için ricacı olacağını bile bile.
 • bu suçun işlenebilmesi için genel kast aranır yani taksirle işlenebilecek bir suç tipi değildir. mağdurun durumdan haberdar olup olmaması önem taşımaz yani uyuyan birini odaya kitlerseniz ve o uyanmadan kapıyı tekrar açsanız dahi suç yine işlenmiştir.
 • polisin toplu bir şekilde kimlik kontrolü yapması bu suça girer mi merak içindeyim. kimlik sorabilir bununla ilgili bir sorunum yok ama 10 dk boyunca beni 20-30 saniyelik bir işlem için alıkoymasında bir sorun olmalı.

  aptal oruspu çocukları için edit: evet aptal oruspu çocuğu dünyayı kurtarıcam o 10 dakika içinde. beyinsiz seni bankaymış. verdiğin örneği bi düşün. görende o amına koyduğumun sırasından kafana göre çıkamazsın sanacak, silahlı adamlar senin gitmene engel olucak sanacak. dur dur beyinsiz oruspu çocuğu seni. gittiğin mekandan kalkıyorsun bi anda polis geliyor uygulama yapacak. tüm kimlikleri aldı, sen gidemediğinle kaldın mal gibi. otur orda uygulamanın bitmesini bekle dünyayı mı kurtaracaksın sanki. sırana biri mi kaynadı köpek gibi bekle sanki dünyayı kurtarıcaksın. siktir git şimdi burdan kafasız seni ya da gitme gidip ne bok yapacaksın sanki.
 • bankada hesap açmak için sıra beklemek de bu konuya girer mi merak içindeyim. tamam imkanlar kısıtlı ama bir hesap açmak için de yarım saat beklememde bir sorun olmalı.

  bekle lan işte sıranı! sanki polis tutmasa evrene faydalı işlerle geçirecekti 10 dakikasını.