• özgüven.
    çünkü kıskançlık duygusu karşı tarafa güvenmemekten ortaya çıkıyorsa, kendinize bu acı duyguyu tattırmaz ve karşı tarafı -güvenmediğiniz ortamı- terk edersiniz.
    eğer terk edemiyorsanız, güvenmediğiniz taraf karşısı değil kendinizsinizdir.
  • bilmektir. bende böyle çalışıyor, umursadığım birini kıskandığım vakit ne için kıskanmış isem o konuda bilgi ediniyorum. sevdiği, ilgi duyduğu şeyler hakkında en azında sohbet edebilecek kadar bilmeye çalışıyorum ki bir ortamda bir şekilde konusu açıldığında ilgi duyduğum kadın gözlerimin önünde benim hiç anlamadığım bir dil ile başkasıyla konuşuyor olmasın bu başkası erkek olmak zorunda değil başkası olması yeterli bundan müthiş rahatsızlık duyarım. yetersizlik, yetmeyecek olmak en büyük kabus benim için.

o yüzden, wir müssen wissen wir werden wissen. *
  • sıfır çekim+ten uyumsuzluğu.
  • özgürlüğün ve bağımsızlığın gücünü farketmek. artık kimseyi umursamıyor ve sadece kendi benliğinizi doyurmakla yetinmeye bakıyorsunuz.
  • saplık kıskançlığı yok eder denenmiştir
  • (bkz: ölüm)
  • ne yaparsanız yapın, dişi sinekten uzak durun, sevdiğinize sahip çıkın, şüphelenmesine bile mahal vermeyecek kadar temiz olun, sütte leke olsun sizde olmasın yine de yok edemezsiniz kıskançlığı
    yıllarca sorunsuz devam eder ilişkiniz ama birgün öyle talihsiz birşey gelir ki başınıza - hem de zerre kadar suçunuz yokken - sizi şok edecek bir kıskançlık krizi ile karşılaşırsınız
    işte o zaman başlarsınız düşünmeye; ya ileride?
hesabın var mı? giriş yap