şükela:  tümü | bugün
  • yapılmaya çalışılan darbe sonucunda, istanbul'da görmüş olduğum durum. bugün istanbul'un birçok değişik yerinde bu değişik çözüme denk geldim. tuzla ve kemerburgaz'da işlerim vardı, bunun sonucunda, deniz harp okulu, piyade okulu, harp akademileri, maltepe civarında bulunan bir kışlada ve özellikle de hasdal kışlasının önünde bu değişik uygulama ile karşılaştım. hasdal kışlasının ana kapısının önünde, yaklaşık olarak 4 harfiyat kamyonu, 2 istaç tırı ve 2 de ibb temizlik kamyonu gördüm. tabi silahlı polisler de cabası. hayır, darbe olsa, bir tane tankın bile önünde duramayacak olan bu araçların konulmasının amacı olsa olsa, tsk'yı halk nezninde iyice küçük düşürme çabası olsa gerek. komik ve anlamsız bu uygulama acaba daha ne kadar sürer bilemiyorum. ama kesin olan birşey varsa o da darbe girişiminin daha tam manası ile püskürtülememiş olması sanırsam.
  • kışlaların ana çıkış kapılarına arka arkaya bir milyon tane kamyon da dizilse bu neyi değiştirebilir ki? kışlanın etrafı ya tel örgü, ya duvar. tank lan bu, salladı mı bombayı yarar duvarı. bombaya da gerek yok, sinek ezer gibi geçer gider duvardan. sadece şov diyebiliriz. şov olduğu da belli.
  • aptallık göstergesidir.
  • tomaları dans ederek durduracağını zanneden sülale aptallarına garip gelen durum.
  • toma önünde öpüşen gerizekalılara enteresan gelmesi normal olan eylem.

sadece kamyon ve tır değil. şu an elazığdayım ve beton mikserleri de görevini yerine getiriyor. özetle şu an için yapılacak en mantıklı iştir.
  • o degil, oturdugum askeri lojmandan bir sivil olarak, beni dahi aracla cikarmiyorlar.hastasi, isi gucu olan vatandaslarin nasil hayatlarini devam ettirmesini bekliyorlar acaba?ben 950 kg'lik, 3 kisi anca tasiyabilen, kucucuk arabamla kime ne yapabilirim?amirinin emrini uygulayan arac soforleri mi abartiyor yoksa gercekten mulki amirler soforlerden tum arac trafigini kapatmasini mi istedi bilmiyorum ama kesin olan sey anayasal bazi haklar cigneniyor gibi duruyor.
  • 1 saat önce geçtiğim kışlanın önündeki durum. kapısında 7 kum ve çakıl dolu hafriyat kamyonu, 5 vinç, bir kaç tanker saydım. ayrıca kışla yakınlarında dizilmiş çok sayıda kamyon ve dozerlerde hazır bekletiliyor. kışla ışıkları yanıyor. şoförler çimlerde bekliyor. çay içiyorlar.
    toma suyu yiyince kendini bir bok sanan dallamaların bir halkın darbeye nasıl ve hangi yöntemlerle karşı cıktıgını anlaması zor. tabi öküz beyni çalışmadığı için tanka karşı çıkılır mı ya, tank kamyonları ezer diyordur. bak öküz o tankalr o kamyonları ezene kadar geçecek vakitte emri veren komutanlar gözaltına alınmış olur.
    neyse postal yalayan kitle hala bu durumu algılayamıyor. anlayacaklar. bu topyekün direnişi anlayacaklar.
  • acil müdahale için manevra kısıtı olan yerlerde mantıksız değildir ama devamlı durmasıda saçma.