şükela:  tümü | bugün
 • 1992de akdenizde batan, binlerce kiloluk uyuşturucu kaçırmakta olan gemi. bilimum karikatürlerde kayık adı olarak geçmiştir sonraları. kısmetim 2, 3, 4 var mıdır, ne yaparlar merak edilir.
 • (bkz: lucky s)
 • (bkz: nasibim 1)
 • hollanda'da, zootermeer cezaevi'nde tutuklu bulunan hüseyin baybaşin, taraf gazetesi'nden fırat alkaç ile yaptığı röportajda kısmetim 1 gemisi ile ilgili şunları söylemiş:

  "kısmetim-1 adlı gemi mestan şenel’in emrindeki grup tarafından kasıtlı olarak batırıldı ve gemi boştu. bu geminin batırılmasıyla ilgili yargılanan kişiler mağdurdular. kısmetim-1 adlı gemide uyuşturucu varmış gibi gösterildi. bütün dikkatler bu gemiye çekildi. daha kısmetim-1 yakalanmadan yedi-sekiz ay önce emniyet ve istihbarat birimleri bu gemiyi konuşuyorlardı. gemi dubai ajman limanındayken bir personelinde 12 kilogram eroin yakalandı. bundan ötürü kısmetim-1 limanda bir yıl bekletildi. abd, ingiliz, interpol ve dubai görevlileri kısmetim-1 gemisini didik didik aradı. bir gram uyuşturucu yoktu gemide. ancak o dönemde, türkiye’ye gemilerle uyuşturucu geldiği, bunların avrupa ve dünyaya satılmak üzere hazırlandığı konuşuluyordu. yahya demirel, emin arslan ve mestan şenel ile bu gemi konusunu çok kez konuştum. ayrıca, bu gemi gibi o yıllarda onlarca uyuşturucu yüklü gemi ülkeye gelerek, pazarlandı. aynı şekilde azerbaycan üzerinden araçlar da uyuşturucu madde getiriyordu.”

  taraf, 5 ocak 2009:
  http://taraf.com.tr/haber/46314.htm

  (bkz: lucky s)
 • yakalanmasında asker ve polis kuvvetleri birlikte hareket etmiştir. pederin anlattığına göre o kadar dalgalı bir deniz ve rüzgarlı bir hava varmış ki, kısmetim 1 gemisine gitmek için indirmeye başladıkları ufak filika inerken rüzgarın etkisiyle parçalanmış. parçalanacağını bilerek indirmişler çünkü komutana emriymiş ve indirirken parçalandı demek, parçalacağını düşünerek indirmedik demekten daha mantıklıymış. kurtlar vadisinde nasibim 1 olarak ismi değiştirilmiştir.
 • geminin sahibi ve bağlantılarını okuyunca insan bir aydınlanma yaşıyor.

  geminin sahibi (bkz: osman ayanoğlu) kendisi bülent ersoy'un sahne aldığı gazinoda (bkz: kürşat yılmaz) tarafından öldürülüyor. işleri kızı (bkz: derya ayanoğlu) devralıyor. bu gemi battıktan aylar sonra ikinci bir gemi (bkz: lucky s) batmasına müsaade edilmeden yakalanıyor.

  bunun üzerine derya ayanoğlu ve (bkz: nejat daş) tutuklanıyor. nejat daş (bkz: şeyhmus daş)ın oğlu. onun babası da aynı derya ayanoğlunun babası gibi yakın zamanda öldürülmüş. (bkz: drej ali) nin oğlunun sünnet düğününe giderken. yıllar sonra o oğul evlenirken düğüne katılanlar arasında (bkz: devlet bahçeli) de var ve nikah şahidi.

  yine aynı yıllarda bir uyuşturucu baronu daha yakalanıyor. avrupa'da cezaevinden helikopterle kaçan (bkz: halil havar)

  bu iki geminin arkasında bir isim daha var (bkz: hüseyin baybaşin) hani son günlerde adını sıkça duyduğumuz (bkz: mehmet ağar)a rüşvet verdiğini iddia eden baron. mehmet ağar susurluk kazası sonrası "cürüm işlemek için silahlı örgüt oluşturmak" suçundan ceza aldı. aynı davada ceza alanlar (bkz: sami hoştan) (bkz: korkut eken) (bkz: ali fevzi bir) (bkz: haluk kırcı) (bkz: yaşar öz) ve (bkz: ömer lütfi topal) cinayetine karıştıkları gerekçesiyle özel harekat polisleri. bu cinayette bir kalaşnikof şarjöründe parmak izi bulunan kişi de (bkz: abdullah çatlı)

  video çekerek mehmet ağar'ı suçlayan (bkz: sedat peker) in yurtdışına çıkışıyla (bkz: alaattin çakıcı) nın hapisten çıkışı da tesadüf değil elbette, bunun için mücadele eden isim devlet bahçeli'ydi.

  son olarak geçen sene (bkz: süleyman soylu) tarafından açıklanan (bkz: bataklık operasyonu) sonunda nejat daş ve (bkz: çetin güven) yakalandı.

  çetin güven'in fetö zamanında güçlendiği iddia edildi. uyuşturucu işine 15 temmuz öncesi fetöcü polisler tarafından göz yumulduğu hatta geçiş güzergahları olan kritik illere ve liman şehirlerine nokta atamalar yaptıkları ve bu sayede örgüte himmet aldıkları iddiası var.

  son olarak (bkz: tansu çiller) başbakan olduğu yıllarda ayyıldız ve eroin şırıngalı fotoğraf paylaşan alman medyası ile büyük kriz yaşandı. alman basını o dönem türkiye'yi ticarete göz yummakla suçlamıştı.

  mehmet ağar yine gündem olduysa türkiye'de bazı kritik yerlerde bazı kişiler tasfiye edilmiş demektir. bir de (bkz: hayri kozakçıoğlu) var ama onun serveti kanıtlanamadı.

  kurtlar vadisi ilk 97 bölüm gibi değil mi? bunlar gerçek, o diziydi.
 • 11 mart 1989 tarihinde 4 ay önce türkiyeye iade edilmiş hüseyin baybaşin tahliye ediliyor.

  26 eylül 1990 tarihinde üst düzey mit görevlisi hiram abas arabasında pusuya düşürülüp öldürülüyor.

  1991 yılında, 42. hükümetin gümrük ve tekel bakanlığını yapmıştuncay mataracı 10,5 yıl hapis yattıktan sonra tahliye ediliyor.

  19 şubat 1991 tarihinde halil havar hollanda'da kaldığı leeuwerden cezaevinden helikopterle kaçıyor.

  31 aralık 1991 de osman ayanoğlu öldürülüyor.

  15 aralık 1992 tarihinde emniyet genel müdürlüğü'nün akdeniz'in uluslararası karasularında sahibinin derya ayanoğlu olduğu mv kısmetim-1 'e operasyon düzenliyor.

  25 aralık 1992'de şeyhmuz daş öldürülüyor.

  30 aralık 1992 günü sarp sınır kapısı'ndan ülkeye giren iki tır'da 1.4 ton baz morfini ele geçiriliyor.

  7 ocak 1993'te sahibinin şevket çubuk olduğu lucky s gemisine operasyon düzenleniyor.

  10 temmuz 1993 tarihinde mehmet ağar erzurum valiliğinden emniyet genel müdürlüğüne atanıyor.

  22 aralık 1993 tarihli gazete haberine göre derya ayanoğlu tahliye oluyor

  1993 yılında nurettin güven fransa'da 29 kilo eroinle yakalanıyor.

  mart 1994 tarihinde halil havar türkiyede tutuklanıyor.

  8 kasım 1994 derya ayanoğlu 'nun sevgilisi nejat daş tutuklu iken duruşmaya nakil esnasında jandarmanın elinden kaçıyor.

  24 aralık 1995 tarihinde mehmet ağar elazığ milletvekili seçiliyor ve ilerleyen yıllarda bakanlıklar yapıyor.

  3 kasım 1996 susurluk kazası meydana geliyor. abdullah çatlı ölüyor

  2 aralık 1996 yeşil kod adlı mahmut yıldırım kayboluyor.

  27 mart 1998 hüseyin baybaşin hollanda da tekrar tutuklanıyor.

  2004 yılında nejat daş ispanyada tekrar tutuklanıyor. 2007 de türkiye ye iade ediliyor sonrasında serbest kalıyor.

  https://t24.com.tr/…aki-cinayetten-bataklik-a,27248

  https://www.milliyet.com.tr/…t/hizli-firari-5351094

  https://www.hurriyet.com.tr/…0-yil-istendi-39032314

  https://www.hurriyet.com.tr/…onceki-gorevi-39016758