şükela:  tümü | bugün
 • bakıyorum herkes annesiyle teyzesiyle izliyor.ben açtım annem böyle salak salak şeyleri nasıl izliyosun dedi
 • bugün seni melis olarak yaratmayan rabbin için ne yaptın diye düşünüyorum.her akşam
 • bugünkü programda daniela'yla tankut* bozuk olan aralarını düzeltmek için başbaşa yemeğe gönderildi. diyaloğu aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum:

  daniela: çok zorlandım bu evde, çok zor şeyler yaşadım.

  tankut: (laf sokarak) tabii senin işin de zor. herkesi gözlemle, aralarını boz, milletin ilişkisine çomak sok, hayatı zehir et falan kolay şeyler değil bunlar.

  daniela: evet çok zor.

  keriz algılayamadı ya lan ahahah.
 • hastalanıp da rapor alınca, dün baştan sona izledim. pek entrikalı, pek leziz.

  nur'un anası geldi ziyarete. önce erkek tarafına gitti, tüm erkeklere ayrı ayrı sırnaştıktan sonra emre'yle yalnız görüştü, kızıma umut verdin de şimdi niye istemiyorsun diye bir dünya baskı yaptı. neticede emre "istemiyorum kardeşim, zorla mı?" diyince pes etti.

  ondan sonra da gitti, yalnız görüşmek için erdem'i çağırdı. şimdi erdem olayını çok garışdırdılar, bir farg galdı, o fargınan çok güzel oldu. erdem'le melis'in gel-giti bol bir ilişkisi varmış anladığım kadarıyla, ki bu da zaten gayet normal, melis biraz yarım akıllı gibi duruyor. ve nur'la erdem arasında da ne bir niyetleşme, ne bir flörtleşme, hiçbir şey olmamış. nuranası erdem'i çağırıp, "ay sen ne efendi çocuksun, ay ben sana kızımı gözü kapalı veririm, anandan babandan allah razı olsun senin gibi evlat yetiştirmişler" diye yıkama yağlama yaparak niyetini belli etti etmesine de, yaptıkları yapacaklarının yanında bir şey değilmiş, ve bizim bunu öğrenmemize çok az kalmış.

  neyse, sonra nuranası kalktı kız tarafına geçti. kızlar hep beraber karşıladı, buyur etti, karşısına dizildiler, maksat da erkeklerle ilgili havadis almak. teyzem ne yaptı? başladı erdem'i anlatmaya, ay morali çok iyiydi, ay çok mutluydu. melis de bu arada araları bozuk diye erdem'in derbeder olduğunu umuyor muhtemelen, "beni hiç sormadı mı? hiç mi üzgün değildi?" gibi sorular sorunca nuranası "seni niye sorsun ki? sen kimsin ki? gayet mutluydu, gayet moralliydi" gibi cevaplarla bastı tahriği, bastı tahriği, melis koştu erdem'in yanına, birlikte olan fotoğraflarını yırtıp bastı çocuğun suratına, ve erdem'in dediğine göre bu sefer "gerçekten bitti!"

  sonra da nuranası nur'u çekti kenara, emre'den sana hayır yok, erdem'e yürü dedi, kız istemem dedikçe ısrar etti. sonra da geldiği gibi gitti. özetle, kısa süre içerisinde, gözüne kestirdiği damat adayına yol yaptı, oğlanı sevgilisinden ayırdı, kızını da yürümeye ikna etti. başkanlık sistemi gibi kadın işte, kuvvetler ayrılığına yer bırakmıyor.

  en acayip olan da şu gibi geldi bana, şimdi bu nur 22 yaşındaymış galiba, 18 yaşındayken evlenmiş, 3 yıl evli kalıp geçen sene boşanmış. nuranası "nur'un önceki evliliğini önemsemeyin, benim zorumla evlendi, benim hatam" diyip duruyor, hala da kimle evleneceğini dikte etmeye çalışıyor.

  erkekler de salak tabi, nuranası gitti arkasından iki saat devam ettiler övmeye. lan hepiniz potansiyel damatsınız, ağzınıza mı sıçaydı?
 • an itibariyle kadında geçmiş, erkekte gelecek aranır diyen bir kadının sunduğu program.
  bir şey söylemeyeceğim. utanıyorum.
 • bugün ilk defa şöyle bir baktığım ve çok değişik şeyler olan program. ıki erkek var önce kavga ediyorlar aynı kız ikisine de mi şeyapmış napmış, sonra bunların oturup konuşması var. eser erdem'den özür diliyor erdem "benden özür dileme eser" diyor. pek hassas. sonra erdem gidiyor eser "dur gitme biraz daha otur şuraya" diyor. erdem dönüyor. eser'in gözleri dolmuş. eser, "ne olursa olsun şuramdasın" diyip kalbini falan gösteriyor sonunda acayip elektrikli bir sarılma gerçekleşiyor. lan oğlum boşverin kızı mızı bence siz oldunuz çok duygu yüklüydü vay anasını.
 • sözlük yazarlarına göre izlenmesi için belli kriterlere sahip olmanız gereken program.

  bunlar;
  -işsiz olmak
  -sömestr tatiline girmek
  -efendime söyliim evde bir kız kardeş veya anne bulunması
  -yanlışlıkla kumandanın üzerine oturup programın olduğu saatte kanalın açılmasıahahaksjdha en çok buna güldüm.

  olm niye kasıyonuz kendinizi ya? mis gibi ilişkiler üzerine zibilyon tane analiz yapan bi show var karşınızda, yayılın koltuğunuza keyfini çıkarın. kapı çalınca niye zaplıyosun kanalı sana diyom eyy!!

  bilinçli olarak izlediğim süper ötesi yarışma programı. castmış, uydurmasyonmuş, eş dost ne dermiş sikimde olmadan her gün 13:30'da karşısındayım. işim mi var kaçırdım mı? akşam açıp tekrarını izliyorum. oh mis.

  dip not: eleme akşamları pazara alınmış artık kumandaya oturmak istersiniz belki bilginiz olsun.
 • erkekleri görünce "ajanstan yakışıklı erkekleri, güzel kızları toplamışlar" diye düşünürken kadınları görmemle birlikte nevrim döndü amk.

  ayrıca kendisine "şekerim" diyen arkadaşına "burası türkiye ulen" diye atarlanan arkadaş bilekten 20cm yukarda extra slim pantolon giyerek delikanlılığın kitabını yeniden yazıyor.
 • tek mekanlık bilimkurgu filmi gibi lan. tek eksiği içinde bilim olmaması. o da kısmetse olur.
 • melis diye bir kiz var burada surekli az once lavaboda kokain cekmis gibi bakiyor, yuruyor ve konusuyor. saci basi dagilmis, bi garip.