• abuk bir gulden karabocek sarkisidir bu. cok iyi hatirliyorum, beste kendisine, o essiz adilikteki duzenlemesi garo mafyan'a aittir.

kismetse olur, kismetse olur
    (burada bir seyler daha geveliyor)
    kismetse olur
  • gundelik yasamda cok kullanilan ve genellikle teslimiyet iceren soz.
  • hem garip/hem eğlenceli sözleri olan gülden karaböcek şarkısı. aynen böyle ;

ay bu ne telaş
    ah nedir bu çılgın heyecan
    neler oluyor anlat ey kalbim
    bir olay mı var
    saklama söyle eteklerinde zil çalıyor
    burnumda hafiften bir yanık kokusu var (!)

ay bu ne telaş
    ah nedir bu çılgın heyecan
    yana yakıla çırpınan kalbinde durum mu var
    bak ne kadar meraklıymışsın oynaşmaya (!)
    meğer dünden razıymışsın onun olmaya

kısmetse olur
    kısmetse olur
    sen sabırlı ol be aşkım kısmetse olur
    kısmetse olur
    kısmetse olur
    sen sabırlı ol bu iş kısmetse olur
  • kız isteme enstantanesinin olumlu sonuçlandığını ilan eden cümle. cümleden önce kız babası önündeki kahveye eğilir uzuuun bir yudum alır şöyle bir havaya bakar veee efendim kısmetse olur diyerek konuyu bağlar. ilker yasinden dinlesek efsane olurdu bu anı...
  • 1992 çıkışlı "gülden karaböcek '92 kısmetse olur/kibarım" adlı albümün açılış şarkısıdır.
  • beklentilerimizin, karşılık bulamayışlarımızın ardından hayatın bir çok noktasının irademiz dışında gerçekleştiğine inandığımız anda teslimiyet ile gelen manevi cümle.

"hayatın içindeki bütün kavgaların,
    cebelleşmelerin ardından;
    "kısmetse olur" teslimiyetini seviyorum.
    kısmetse olur, değilse olmaz.."

(bkz: tarık tufan)
  • seda akgül'ün çem çem çemkirdiği sabah programından buraya transfer olduğu program.
    ne oldu bacım hep dalga geçiyordun milletle? benim anlamadığım bunun star tv de sabah programı vardı, ona ne oldu?
    eleştirildiği anda twitter'dan engelliyordun, şimdi ne yapacaksın merak ediyorum?
  • gerçek olamayacak kadar leş bir program oldugu on saniye bakinca anlasiliyor. hala boyle programlar yapmaya utanmiyor musunuz olum siz? buram buram fake kokuyor butun tipler.
  • gerçekten işsiz olmam sebebiyle bugün izlemeye başladım. içeri giren erkekler ve kadınlar kendilerini tanıtırken dayanamadım facebook hesapları var mı diye baktım; çünkü malum gerçek bir işsizim. gördüm ki neredeyse tamamı oyuncu. şaşırdım mı? hayır. öeeh.
hesabın var mı? giriş yap