şükela:  tümü | bugün
 • abuk bir gulden karabocek sarkisidir bu. cok iyi hatirliyorum, beste kendisine, o essiz adilikteki duzenlemesi garo mafyan'a aittir.

  kismetse olur, kismetse olur
  (burada bir seyler daha geveliyor)
  kismetse olur
 • gundelik yasamda cok kullanilan ve genellikle teslimiyet iceren soz.
 • hem garip/hem eğlenceli sözleri olan gülden karaböcek şarkısı. aynen böyle ;

  ay bu ne telaş
  ah nedir bu çılgın heyecan
  neler oluyor anlat ey kalbim
  bir olay mı var
  saklama söyle eteklerinde zil çalıyor
  burnumda hafiften bir yanık kokusu var (!)

  ay bu ne telaş
  ah nedir bu çılgın heyecan
  yana yakıla çırpınan kalbinde durum mu var
  bak ne kadar meraklıymışsın oynaşmaya (!)
  meğer dünden razıymışsın onun olmaya

  kısmetse olur
  kısmetse olur
  sen sabırlı ol be aşkım kısmetse olur
  kısmetse olur
  kısmetse olur
  sen sabırlı ol bu iş kısmetse olur
 • kız isteme enstantanesinin olumlu sonuçlandığını ilan eden cümle. cümleden önce kız babası önündeki kahveye eğilir uzuuun bir yudum alır şöyle bir havaya bakar veee efendim kısmetse olur diyerek konuyu bağlar. ilker yasinden dinlesek efsane olurdu bu anı...
 • uğruna bir hayat feda edilebilecek basit ama etkili felsefe. kadere inanmanın iki kelimelik hediyesi: kısmetse olur!

  18. ölüm yıldönümünü eşsiz sesinden şarkılarla andığım freddie mercury "don't try so hard" ile bir anlamda "kısmetse olur" diyor. güzel bir hayatın içindesin, her anın mücevher gibi sadece tadını çıkar, bitmek bilmez kuralları sadece aptalların koyduğu bir dünyada kendini fazla yıpratma dercesine şarkısını söylerken, başıma gelen her şeyin daha önce bir yerlerde yazılmış olduğu gerçeği "daha iyisini yapmaya çalışırken manyaklaşan insan" türünden uzaklaşmamı sağlıyor. ecnebinin "ask for more" diyerek ne istediğini bilmeyen aptal insanlar yaratmaya çalıştığı bir dünyada, ne dışarısı ne içerisi beni çok ilgilendirmiyor. her toplum hak ettiği gibi yönetiliyor, her şey bir şekilde yolunu buluyor, başkası için kendi hayatından vazgeçen insanlar uzun vadede ne başkasına ne de kendisine yaranabiliyor. tüm ideolojiler çöküp yerine yenileri dikilirken, milyonlarca insan furyadan furyaya sürüklenirken, hükümetler değişirken, farklı kutuplarda olan insanlar hayatın her anında kendi üstünlüklerini başkasının üzerine basarak kanıtlamaya çalışırken, boş kafalı adamlar televizyon ekranlarını, gazete köşelerini, boğaz kenarındaki yalıları kaparken ben uzak bir köşeden, hemen kahve fincanımın yanından "kısmetse olur" diye hayatı izliyorum.

  kendimi paralamak manasız geliyor. herhangi bir şey için hırs yapmak, daha fazlasını istemek, daha yükseğe çıkıp daha fazla kazanmak beyhude geliyor. kısmetse oluyor, azıcık aşım ağrısız başım ile sadece bir kez gönderildiğim dünyada çevremdekilerin değerini biliyorum. denizi ve kıyıları, ormanları, mitolojiden gücünü alan arkeolojiyi, kış yaklaşırken küçük yay çizen güneşin güzergahını, ekolojik mimarlığı, edebiyatı ve sefillik içinde ölen birçok yazarın biyografisini, balkan sinemasını, koudelka'nın fotoğraflarını, yazı dahi bulunmadan önce canı sıkılıp bunu ileriye taş atarak gösteren ilkel insanı, en az onun kadar ilkel günümüz insanını, bundan iki bin sene sonrasını, zamanda yolculuğu ve ölümsüzlüğü düşünüyorum.

  kısmetse olur diyorum yattığım yerden, tembellik mimarisinin her detayını çözmüş tembel bir mimar kadrosundan katılıyorum yarışmaya. freddie söylüyor ben dinliyorum:

  "when your problems seem like mountains
  feel the need to find some answers
  you can leave it for another day
  don't try so hard"
 • 1992 çıkışlı "gülden karaböcek '92 kısmetse olur/kibarım" adlı albümün açılış şarkısıdır.
 • beklentilerimizin, karşılık bulamayışlarımızın ardından hayatın bir çok noktasının irademiz dışında gerçekleştiğine inandığımız anda teslimiyet ile gelen manevi cümle.

  "hayatın içindeki bütün kavgaların,
  cebelleşmelerin ardından;
  "kısmetse olur" teslimiyetini seviyorum.
  kısmetse olur, değilse olmaz.."

  (bkz: tarık tufan)
 • eylül ayında kanal d başlayacak olan bir program
 • seda akgül'ün çem çem çemkirdiği sabah programından buraya transfer olduğu program.
  ne oldu bacım hep dalga geçiyordun milletle? benim anlamadığım bunun star tv de sabah programı vardı, ona ne oldu?
  eleştirildiği anda twitter'dan engelliyordun, şimdi ne yapacaksın merak ediyorum?