şükela:  tümü | bugün
  • ortamlara snippetı sızan rihanna şarkısı. 8. albümü anti'de yer alacağı kesinleşti. single olan tüm şarkılardan daha güzel gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=fjqvepybqqe
  • anti albümündeki güzel şarkı... ancak hit değil. rihanna popstarlığı bırakıp daha sanatsal bir albüm yapmaya çalışmış, ne kadar başarılı olacağını göreceğiz.
  • *man phuck your pride* derken gaza getiriyor insanı nedense
  • rihanna'nın gecelik ve pijama akımına kayıtsız kalmadığını gösteren bir klibe sahip şahane şarkı. son yılların en tırt hitlerinden biri olan work'den bin kat daha iyi, work bile hit olduysa bu da hit olur umarım.
  • estetik ama basit bir videoya sahip şarkı. salt şarkı olarak bakıldığında kiss it better rihanna'nin en iyilerinden, bu yüzden biraz daha özen gösterilebilirdi sanki videoya.

ha tabi ki bu klipte de anti döneminin başrolleri rihanna'nın meme uçları bizi selamlamaktalar. *
  • rihanna'nın en indie albümünün nedense tekrarlara dolmuş bir klibe (örn. rihanna'nın malum kısımları) sahip parçası. çok minimalist, ona bir şey diyemeyeceğim. ama bu parçaya yakışmamış sanki. nasıl ki work olması gerekenden çok renkli gösterildiyse, kiss it better'da da renksizlik hakim; bir tutam kırmızıyla işler çok değişebilirdi. şehveti uyandırmaksa netice, malum kısımları gözümüze sokmadan da yapabilirsin ki bunun çok güzel bir örneği için (bkz: what now).
  • rihanna standartlarına göre çok güzel bir şarkı olmuş.

ama her klipte göğüslerini ve poposunu gözümüze sokmasından artık fenalık geldi. tamam başlarda baya bi ilgi çekti ama yeter yani, tadında bırakması lazım. ya da anadan üryan soyun çek bi klip, rahatla be kadın!
  • boş bir klibe sahip, sanat eseri tadında gözüken ama aslında uzaktan yakından alakası olmayan, rihanna'nın anti albümünün başarısız olmasına rağmen sevilen şarkılarından biri. bu etki aynı bitch better have my money'de vardı, hatta dinledikçe söylemiş tarzının bbhmm ile aynı olduğunu fark ettim. hem r&b, hem hiphop tarzından esintiler var. klip baştan sona bok. gözle görülebilir bir fark yok ve bazı sahneler tekrarlandığı için tam olarak rihanna'nın tarzında özgün bir iş olmamış. trap müziği cl'den öğrenirken rihanna da aynı şekile büründü ve değişti. gerçi anti'yi oldukça başarılı bulsam da, ben unapologetic'i, loud'u falan istiyorum. özetle rihanna uzun yıllar liste başarıları gösterdikten sonra artık hiçbirini önemsemeyerek istediği müziği yapmaya başladı. buna rağmen yine de artık bu dönemden sonra istese de bir daha what now gibi, diamonds gibi sanat eserleri yapamayacak. same ol' mistakes'i istisna kabul ediyorum.