şükela:  tümü | bugün
 • 16 eylül de amerika da vizyona girmesi beklenen, içinde robert downey jr.gibi bir yeteneği barındıran,sırf bu yüzden bile görülmeye değer,lethal weapon serisi tadında eglenceli olduğunu tahmin ettiğim film..
  http://kisskiss-bangbang.warnerbros.com/ adresinden filmin tanıtımı izlenebilir..
 • filmekimi 2005 kapsamında gösterilecek olan filmin konusu; iksv'nin sitesinde;

  --- spoiler ---
  kiss, kiss, bang, bang
  yönetmen: shane black
  oyuncular: robert downey jr., val kilmer, michelle monaghan

  abd, 2005
  35 mm. / renkli / 102’
  ingilizce; türkçe altyazılı

  5 çarşamba 21.30
  cannes’da yarışma dışı gösterilen bu kurnaz ve sinsi kara film parodisi, hem gelmiş geçmiş dedektifleri ve onların klişelerini bolca kullanıyor hem de akla sığmayan tesadüfler, imkânsıza yakın aksiyon sahneleri ve kahraman dedektifler sayesinde bu öğelerle dalga geçiyor. ufak hırsızlıklarla geçinen harry, bir dedektif rolü almak üzere hollywood’da oyuncu seçmelerine katılmak durumunda kalır. eşcinsel perry lakabını taşıyan bir özel dedektif de harry’ye rolü için yardım edecektir. bu arada, harry’nin oyuncu olmayı aklına koyan lise aşkı harmony de ekibe katılır. kahramanlık taslamanın harmony’nin kalbine giden yolu açacağını düşünen harry, birden kendini klasik dedektif filmlerinde bolca rastlanan kovalamacalar ve cinayetlerle dolu dolambaçlı bir olayın tam ortasında bulur.

  lethal weapon / cehennem silahı filmlerinin senaryo yazarı shane black’in yönetmen koltuğuna oturduğu bu ilk film, hem kendiyle hem de genel olarak kara film / polisiye türleriyle inceden dalgasını geçiyor. özellikle gizem romanları yazarı raymond chandler’dan etkilendiğini söyleyen black, chandler’ın kitaplarının adlarını filmin bölüm başlıkları olarak kullanmış: “büyüme çağımdayken, o hızlı konuşan, hızlı hareket eden, huzursuz, nikotin bağımlısı, kadın düşkünü tiplere hayrandım. öte yandan, rahatsız edici, psikolojik bir yönü olan, sivri öykülere de bayılırım. ben de bu filmde hepsi birden olsun istedim. chandler’la ve los angeles’la aramda bir aşk ilişkisi var. ama ne tuhaf ki, los angeles’ta geçen iyi bir dedektif filmine rastlayalı çok zaman oldu
  --- spoiler ---
 • gördüğüm en güzel jeneriklerden birine sahip, sürratli ve sürükleyici bir film.. tez zamanda divx'i indirilesi..
 • "hayatimda gordugum en iyi 5 sahne"* lisetesine bu gece giris yapmis bir sahneyi barindiran, uzun zamandir gordugum en iyi filmlerden biri.... shane black, seni ayakta alkisliyorum.
 • ses düzeni bozukluğu sebebi ile replikleri tam anlaşılamasa da, gerek amerikan günlük hayatındaki klişelere göndermeleri gerek de dialoglardaki kelime oyunları ile süper eğlenceli bir film.
 • iyi espriler, ustaca kurgulanmış diyaloglar barındırsa da tekrara düştüğü noktada kaybeden film.
  bir de normal filmlerde 'ulan yok, burada adam ölmez' dedirten sahnelerde adamların sapır sapır öldüğü bir film bu. son olarak: kurgu süper ama arada filmin durup elemanın seyirciye konuştuğu sahneler hafif antipatik. finali de aşırı 'şirin' olmuş gibi geldi bana...
 • robert downey jr ile hasret gidememizi sağlamış, şirin, komik film...
hesabın var mı? giriş yap