şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---
  kesinlikle en eğlenceli sahnelerinden biri,harry "madem filmin sonunda öldü sanılan koltuk değnekleriyle geri geliyor,bu çok saçma, o zaman hepsini diriltelim" dediğinde,filmde ölen 3-4 kişinin arkasından odaya girmeye çalışan elvis'in gözüktüğü sahnedir.
  --- spoiler ---
 • ozellikle val kilmer in oynadigi perry karakterinin diyaloglari bence tek basina baslik olmayi hak ediyor. bir kere iki kere degil. rahatlikla en az 10 kere sizi saglam bir sekilde gulduruyor.

  --- spoiler ---
  filmin en komik sahnelerinden biri de suphesiz harry nin rus ruleti sahnesinde silahin icindeki merminin patlama ihtimali %8 olarak hesaplamasi
  --- spoiler ---
 • kopan bir parmağın bu kadar normal karşılandığı başka film yoktur herhalde.

  --- spoiler ---

  * - çık hayatımdan!
  * - havaalanındayım, tamam mı,
  flicka'ya rastlıyorum ve bana diyor ki...
  *harmony kapıyı çaaat diye kapatır.. 1-2 saniye sonra açar*
  * - parmağını mı kopardım?
  * - evet.
  ...
  - yerde, yanımda... görmek istemiyorum.
  kaldır onu, buzun içine koy.
  ...
  - sağol.
  *araya ikisi arasında başka bir diyalog girer, olaylar gelişir...*
  ...
  - bunların tümü, çok çılgınca. başka ne
  çılgınca, biliyor musun? parmağımı kopardın!

  --- spoiler ---

  macera-polisiye klişelerine güzel giydiren, gayet komik bir filmdir vesselam.
 • shane black'in cin fikirli, sag gosterip sol vuran filmi.. shane black yonetmenligini, senaristligini konusturmus.. costurmus..

  --- spoiler ---
  ilk sahnede kizin kesildigini saniyoruz ta ki "ben aktris olucaaam" diye bagirana kadar.. bu ilk fake'i filmin.. ama daha sonra oyle alisiyoruz ki bunlara, artik gordugumuzun aslinda oyle olmadigini bastan kavriyoruz.. cogu yerde yazdi, biraz da film noir'a inceden inceden goz suzuyor bu film.. ama cogu zaman gulduruyor.. birazcik tarantinovari bir tat var ayrica..
  --- spoiler ---
 • uzun zamandır izlediğim en keyifli film. klasik komedilerden çok farklı. son dönemde komik diye gidip de 1-2 sırıtmayla çıktığım salak filmleri düşününce başyapıt demek lazım. durum komedisi sevenlerdenseniz tam size göre. snatch tadında bir film. shane black hollywood klişeleriyle dalga geçerek bir nevi hakkını yiyenlerden intikamını da almış.
  öyle sahneler var ki kahkahalara boğulmamak imkansız.

  --- spoiler ---

  deneme çekimi,rus ruleti ve cesede işeme sahneleri aklıma gelen ilk örnekler.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  dirilenler arasında elvis'le birlikte abraham lincoln de görülebilir.

  --- spoiler ---
 • bayıldığım film. hem aksiyon hem de mizah açısından doyurucu.

  --- spoiler ---

  harry: odama gelmek ister misin?,
  harmony: neden odana gelmek isteyeyim?
  harry: temizlemişler.

  --- spoiler ---
 • klasik kara anlatılara saygı duruşunda bulunan, türün farkındaki, ait olduğu film stilinin bilincindeki kimi son dönem yapıtlarda oyunsu bir anlayış söz konusudur. kiss kiss bang bang adlı postmodern noir; lady in the lake, murder, my sweet gibi klasik kurmacalara göndermede bulunan, şaşırtıcı bir yöntem izleyen bir black comedy’dir.

  anlatıcı bize/seyirciye şöyle seslenir:

  "oradaki benim. adım harry lockhart. anlatıcınız ben olacağım."

  işin aslı anlatıcı’nın (narrator) kılavuzluğu bile işe yaramamaktadır artık. film noir’ın klasik kodları ve öyküleri parodi konusudur.

  edebiyattan sonra sinemada da postmodernitenin stil araçları (ironi, parodi, pastiş, kolaj) devreye sokularak grotesk, absürt dünyalar yaratılmaktadır. günümüz sinemasında kişileştirme politikaları günden güne değişik bir boyut kazanmaya başlamıştır.

  ve şu:

  "stüdyoların, filmlerin hüzünlü sonlarına karşı paranoyak bir yaklaşımı vardır."

  çoğu tipik hollywood işi olan birçok sabun köpüğü filmin senaryosunu yazan shane black'in (son yönettiği filme imdb'de 1 puan vermişim gönül rahatlığıyla*) filme böyle bir replik koyması beni mutlu etti.
 • bana in bruges filmini hatırlatan film (her ne kadar kiss kiss bang bang önce çekilmiş olsa da ben in bruges'ü önce izlediğim için hatırlatan bu). çok paralel bir konuları ve yönetmenlikleri var. polisiye ile mizahı aynı potada eritmeleri çok benzer. hatta iki esas adam ve bir güzel kız aynen kullanılmış ikisinde de. yalnız in bruges'de daha fazla drama öğesi bulunurken kiss kiss bang bang'de daha çok aksiyon var ve mizah daha kaliteli.
 • filmin konusu hakkında çok fazla bir şey söyleyemicem çünkü pek fazla anlamadım * ama gene de şu kara mizah beni içine çekiyor acayip hoşuma gidiyor. normal komedilere o kadar çok gülmüyorum artık ama bu tarz absürd kara mizah beni inanılmaz güldürüyor.

  --- spoiler ---

  beyaz kıyafetli zenciden bilgi almak istediklerinde harry adamı rus ruletiyle sorgularken ilk kurşunda kesin ölür dedim ama adam gerçekten ilk kurşunda ölünce sanki tahmin etmemiş gibi baya güldüm ya çok garip *

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap