şükela:  tümü | bugün
  • böyle kıytırık şey mi olurmuş diyerek bir merak yüklediğimden beri kullanıyorum. doğrudan yapılacak işe odaklı, fazlası yok. benden duymuş olmayın ama yakında widget desteği de geliyormuş, tadından yenmez.

resmi web sitesi

google play
  • mevcut sürümünde dosya arama özelliği olmayan launcher.
    bu durumdan şikeyetçi olan arkadaşımız @e1011001 in verdiği ilham ile bu hafta sonu bu özelliği de ekledim. pull request yolladım.
    telefon ve sdcard hafızanızda bulunan .pdf, .ppt, .pptx, .xlsx, .xls, .doc, .docx, .txt uzantılı dosyalarınızı artık aratıp anında ulaşabilirsiniz.
    bu halinin markete düşmesi biraz zaman alabilir. beklemek istemeyenler buradan telefonlarına indirebilirler. mevcut kiss launcher uygulamasını kaldırıp öyle kurmanız yeterli.
  • açılımı "keep it simple stupid" olan başlatıcı. gplv3 lisanslı özgür yazılımdır. uygulama başlatmaktan ve kişileri aramaktan başka pek bir işe yaramaz. tertemiz bir arayüzü vardır. mesela twitter'ı açmak istediğinizde ttr yazmanız yetiyor. whatsapp'i açmak için wsa gibi. soldan sağa ilerlemek kaydıyla bir uygulamanın içerdiği harfleri yazdığınızda o uygulamayı önünüze çıkarır. favori uygulama ekleme özelliği de var fakat yazarak açmak bana daha kullanışlı geliyor. aşağı yukarı 1 yıldır kullanıyorum.

not: widget'a gerek yok, sonra yazılım şişecek. şu haliyle 250kb'den küçük. bir de adı üstünde "simple stupid", akıllı işlevlerin lüzumu yok.
  • 2.31.3 güncellemesi ile widget desteği ve birkaç yeni özellik daha gelmiştir. hala 250kb'den küçük. şişme yok. pek güzel, daha güzel. kullanımda basit ama yaptığı işler bakımından son derece akıl dolu özellikleriyle diğerlerinden ayrılıyor. ayarlar sayesinde çoğu işlevi açıp kapatmak mümkün.